Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Viva la ФК «Ужгород»

11.05.2015 - 16:20 | Переглядів: 846

IMG_0156 копия10 травня у м. Берегово на стадіоні «Дружба», відбувся фінал Кубку Закарпатської області. Золоті комплекти нагород розігрували ФК «Дийда» та ФК «Ужгород».

Цей матч викликав неабиякий ажіотаж серед вболівальників, про що свідчили заповнені під зав’язку трибуни. Антураж справжнього свята для глядачів створили виступи танцювального колективу «Street dance», берегівський духовий оркестр, а також народний артист України – Олександр Васильович Садварій. Футболістам залишалось тільки віддячити глядачам за таку підтримку видовищною та насиченою на емоції та переживаннями грою. Забігаючи наперед, скажу, їм це вдалось.

Бригада арбітрів, на чолі з Петром Котубеєм, сигналізує гучним свистком про початок матчу. Фінал розпочато!

Уже з перших хвилин підопічні Михайла Іваниці взяли під контроль шкіряного, демонструючи своє панування на футбольному полі. Однак, крім великої кількості передач, це «перекочування» нічого не дало. Підопічні Іштвана Гіді покладали надії на різкі контрвипади. Проте, атакувальні потуги господарів не створили ніяких проблем для захисту ужгородців. Неабиякий вклад у руйнування задумів футболістів ФК «Дийда» доклала пара центральних хавбеків «Ужгорода», а саме: Ігор Вагін та Сергій Кундрик. Своїми холоднокровними діями хлопці демонстрували, гравців якого амплуа називають «хвилерізами».

Першими марність такого підходу до гри зрозуміли підопічні Іваниці, надавши грі більше активних дій. Гості заграли зовсім по-іншому. Іван Бандурович неодноразово виривався на оперативний простір, але «сімці» «Ужгорода» не вистачало диспетчерських здібностей для створення стовідсоткових гольових можливостей.

На 18 хвилині гості створюють перший у зустрічі гольовий момент: Смокоровський та Віщак ввели у оману гравців «Дийда», оригінально розігравши стандартне положення пасом на Бандуровича. Іван, опрацювавши шкіряного, пробиває по володінням Славіка з 16 метрів. Здавалось, на заваді дебютному взяттю воріт може завадити тільки диво. Втіленням цього самого дива стала відчайдушна гра захисників господарів, які власним тілом «закрили» площину своїх воріт.

Цей момент став відправною точкою у матчі. Як наслідок, на 33 хвилині матчу хлопці Іштвана Гіді створюють момент-відповідь ужгородцям: правий захисник «Ужгорода», Роберт Смокоровський, припускається жахливої помилки, пустивши м’яч «за комірець». Цим недбальством вміло користується «десятка» господарів, Олександр Розман, «стріляючи» з 18-ти метрів. Капітан ужгородців, Мирослав Лютнянський, робить ідеальний сейв, перевівши кулясту сферу у перекладину.

Через 6 з гаком хвилин ужгородці провели гольову атаку: Віщак, отримавши м’яч на фланзі, у прекрасному стилі розбирається із правим захисником Роландом Качов. Піднявши голову, півзахисник зрячим пасом у карний опонентів знаходить активного Бандуровича, якому достатньо було підставити ногу. 0:1 – неочікуваний гол ФК «Ужгород» наприкінці тайму.

Футболісти Іштвана Гіді опинились у скрутній ситуації, однак ніг не опустили. Гольовий момент виникає біля воріт Лютнянського. Центрбек «Ужгорода», Віктор Чумак, допускається дитячої помилки, пустивши шкіряного собі «за шиворіт». Цим відразу ж користується Олександр Розман. «Десятка» «Дийдо», довго не думаючи, пасує на форварда Роберта Давіда, який з гострого кута завдає удару. Не вистачило кількох сантиметрів.

Господарі не зупинились на досягнутому, і практично відразу знову потурбували кіпера ужгородців: пожежу у власному карному, віддаючи пас назад воротарю, спровокував уже наш добрий знайомий – Чумак. Така необачність, здавалось, досвідченого гравця, ледь не коштувала голу. Однак, у дуелі Барта – Лютнянський, спритнішим виявився воротар.

На цьому й вичерпали себе події першого тайму. Петро Котубей відправляє команди на перерву, а на авансцену виходять вже вищезгадані «Street dance». Після виступу танцювального колективу, представник ФФУ нагороджував почесними грамотами за внесок у розвиток закарпатського футболу ветеранів берегівського футболу. А, наостанок, пісню «Над крышей дома твоего» угорською мовою виконував один із дикторів стадіону.

Другий тайм команди розпочали на зустрічних курсах. Відразу ж у дебюті прекрасний шанс на відновлення статусу кво мали підопічні Іштвана Гіді. Однак, штрафним ударом з 20-ти метрів невміло користується Ференц Барта, пробиваючи значно вище цілі.

Поки Лютнянський готувався ввести м’яч у гру, Михайло Іваниця вирішив провести заміну. Замість Скундзяка, який, відверто кажучи, не виправдав сподівань, на поле виходить зірочка закарпатського футболу – Юрій Тома. Хлопець жваво увійшов у гру, продемонструвавши прекрасне бачення поля, хороший пас. Не пройшло й п’яти хвилин після заміни, як вона принесла перші дивіденди. Оборонні редути ФК «Дийда» просто не витримали натиску: дивовижну комбінацію «провернули» ужгородські футболісти. Завершив її вже згаданий нестримний Тома, проштовхнувши кулясту сферу повз Славіка. 0:2 – радість на обличчі молодого Юрія дещо заспокоює темпераментного Іваницю.

Спіймавши кураж, ужгородський колектив чимдуж помчався оформлювати третій гол. Дубль робить джокер Іваниці – Тома, заробивши пенальті. До речі, «точка» сумніву не підлягає. Браво бригаді арбітрів! Сам потерпілий майстерно реалізував одинадцятиметровий. 0:3 – справжня трагедія для вболівальників ФК «Дийда».

Прекрасний шанс для взяття воріт на 68 хвилині мали господарі, аби відквитати 1 м’яч: Адам Пушкаш перевіряв на пильність Лютнянського ударом головою з кількох метрів. Кіпер вкотре виручає. П’ятьма хвилинами потому ідеальну «стіночку» на підступах до карного гостей розіграли Розман та Давід. Останній завдавав удару, якому не вистачило кількох міліметрів, аби «поцілуватись» із сіткою воріт ужгородців.

Матч завершувався у центрі поля, під акомпанемент володіння м’ячем ужгородців. Футболісти команди-суперника намагались пресингувати, створювати конструктив, однак брак фізичної підготовки давав про себе знати. 0:3 – впевнена перемога команди Михайла Іваниці на стадіоні «Дружба»! Вітаємо ужгородців!

Цей матч став справжнім футбольним святом для багатьох людей!

Післяматчеві коментарі:

Іштван Гіді (головний тренер ФК «Дийда»): «Дуже хороша гра, вітаю команду «Ужгород». Скажемо так: у них сьогодні все вийшло. Вони будуть виступати зараз у Кубку України серед аматорів. Я бажаю їм тільки удачі, здоров’я, успіхів»

Михайло Іваниця (головний тренер ФК «Ужгород»): «Я би хотів подякувати організаторам, які надали командам такі прекрасні умови для гри. Стосовно гри – вдалася така собі справжня кубкова зустріч. У першому таймі у нас не було великої переваги, але у другому – ми спромоглись на результат. Хочу подякувати команді «Дийда». Дуже організована команда. Хочу подякувати своїм хлопцям за непогану, на мій погляд, гру».

ФК «Дийдо» – ФК «Ужгород» – 0:3

м. Берегово, стадіон «Дружба», 3 250 глядачів

Арбітр – Котубей П.

Асистенти – Гарлач І., Маточка М., Грубінка І.

Делегат матчу – Наскалов В.

Спостерігач арбітражу: Попович В.

Голи: Бандурович І. 37 хв., Тома Ю. 54 хв., +57 хв.

Попередження: Бандурович І. 18 хв., Горський В. 20 хв., Смокоровський Р. 63 хв., Куделко В. 90 хв. – ФК «Ужгород», Кемень Ч. 52 хв., Береш Ю. 57 хв., Барта Ф. 58 хв., Розман О. 58 хв. – ФК «Дийдо»

Вилучення: не було.

ФК «Дийдо»: Славік Ю., Береш Ю., Антал Р., Качов Р., Кохан Ю., Куцків М., Барта Ф., Пушкаш А., Ковач І., Розман О., Давід Р.

Заміна: Кардош З., Кемень Г., Кемень Ч., Парада В., Переш Ч., Егреші Г.

Тренер: Гіді І.

ФК «Ужгород»: Лютнянський М., Смокоровський Р., Чумак В., Куделко В., Горський В., Ковчар О., Кундрик С., Вагін І., Віщак Ю., Бандурович І., Скунзяк І.

Заміна: Костюк М., Слюсар В., Тома Ю., Котьо С., Гулович М., Бундаш М.

Тренер: Іваниця М.

Аттіла ЕРДЕЛІ

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Спорт, Фоторепортаж, Футбол.