Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Український паспорт європейського зразка, або Усе про впровадження ID-карток на Закарпатті

14.01.2016 - 14:51 | Переглядів: 1708

З 11 січня 2016 року можна оформити паспорт громадянина України у вигляді пластикової картки, яку європейці називають ID-карткою. Документ відрізнятиметься від паперового аналога, оскільки буде більш захищеним та зручним. А ще міститиме персональні та біометричні дані особи. Такий електронний паспорт видаватиметься на 10 років.

1

Утім поспішати до відділень Державної міграційної служби України поки не варто. На першому етапі новий документ оформлятиметься тільки громадянам, які досягли 16-річного віку, та тим, які оформлюють паспорт громадянина України вперше.

Для заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-картки необхідно, аби Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект № 3224 «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Детально про оформлення ID-карток говоримо із завідувачем Ужгородського міського сектору ГУ ДМС України в Закарпатській області Магдалиною Бобяк.

– Яка перевага електронних паспортів?

– ID-картка має високий ступінь захищеності. Нею ніхто, крім вас, не скористається. Порівняно з паперовим паспортом вона зручна та зносостійка. Завдяки вбудованому електронному безконтактному чипу, запровадження ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення надання адміністративних послуг.

– Яке коло осіб може вже нині почати оформлення ID-картки?

– На сьогодні це тільки громадяни, які досягли 16-річного віку, і ті, які оформлюють паспорт громадянина України вперше.

Після того, як ВР ухвалить законопроект № 3224, буде відомо, яке коло осіб також зможе оформити чи обміняти свій паперовий паспорт громадянина України на ID-картку.

– Які дані вносяться в паспорт нового зразка?

– Громадяни України мають можливість обрати, яку ID-картку їм оформити: з безконтактним електронним носієм (чипом) або ж без нього.

ID-картки міститимуть такі інформацію: відцифрований обрис обличчя та підпис, інформацію про особу (прізвище, ім’я, по батькові). Якщо людина обрала картку з безконтактним електронним носієм, то на неї вноситимуться дані про місце її проживання, сімейний стан. За бажанням також буде інформація з майнового реєстру. Якщо ж громадянин України оформив ID-картку без чипа, то паралельно з нею видаватиметься довідка про реєстрацію та місце проживання. Таку ж довідку отримають і власники ID-карток з безконтактним електронним носієм. Адже наразі не всюди є можливість зчитувати інформацію з електронних паспортів.

– Чи обов’язково буде замінювати вже видані документи на нові?

– Законодавство не передбачає примусової заміни, тим більше заміни в якісь чітко визначені терміни. Якщо громадянин не вважає це за потрібне, має чинний внутрішній паспорт, то може й надалі користуватися ним, тим паче, що в нинішньому зразку паспорта взагалі не передбачений термін його дії. Однак, як свідчить практика більшості інших країн, поступово все-таки відбувається заміна паспортів, але для цього треба вносити зміни до законодавства. Тож протягом певного часу в країні будуть одночасно ходити різні зразки цих документів: і старі, і нові.

– Де можна оформити ID-картку?

– ID-картки оформляють виключно за місцем реєстрації особи. Тобто громадянам потрібно звертатися у відділи Державної міграційної служби.

Варто зазначити, що разом із запровадженням ID-карток міграційна служба наповнюватиме Єдиний державний демографічний реєстр, на основі якого ідентифікуватимуть осіб.

– Як оформити паспорт нового зразка вимушеним переселенцям?

– Громадяни із зони АТО, які досягли 16-річного віку чи оформлюють паспорт громадянина України вперше, звертаються за місцем тимчасової реєстрації. Вимушені переселенці з Криму – за місцем звернення.

– Які документи потрібно для оформлення електронного паспорта?

– Для того, щоб оформити ID-картку, потрібні свідоцтво про народження, оригінали та копії українських паспортів обох батьків. Якщо дитина народжена за кордоном, вона повинна пред’явити довідку про належність до громадянства України. Оригінал цієї довідки власнику не повертається. Фотокарток здавати не потрібно. Однак є винятки, коли люди не мають можливості прийти особисто для того, щоб сфотографуватися (за станом здоров’я тощо), тоді фотографії надаються їхніми законними представниками чи опікунами для сканування. Вимушені переселенці до пакета документів додають довідку про місце тимчасової реєстрації.

– Скільки коштує оформити ID-картку?

– Наразі така процедура є абсолютно безкоштовною. Після того, як Верховна Рада ухвалить законопроект № 3224 і міграційна служба займеться перевипуском паспортів (з паперової книжечки на пластикову картку), буде відома конкретна ціна. Поки говорити про це зарано. Але потрібно наголосити, що вперше паспорт громадянина України нового зразка оформлятиметься безкоштовно. Видаватимуть його на 10 років. Термін виготовлення – 30 календарних днів.

– Чи повинні власники закордонних біометричних паспортів повторно здавати свої біометричні дані при оформленні ID-картки?

– Звісно, для ідентифікації особи значно легше, якщо людина до цього оформила закордонний біометричний паспорт, оскільки вся ця інформаціє вже є в базі даних Єдиного державного демографічного реєстру. Тож як тільки приймуть вищезазначений законопроект і ви захочете обміняти свій паперовий паспорт на ID-картку, то з наявністю біометричного паспорта ця процедура буде значно легшою та швидшою.

– На Закарпатті розпочалось оформлення ID-карток. Чи забезпечені для цього управління міграційної служби в обласному центрі та районах усім необхідним обладнанням?

– Обладнання, на якому оформлятимуть ID-картки, є тим самим, на якому до цього моменту оформлявся закордонний біометричний паспорт. Обласний центр забезпечений усім необхідним. Щоправда, трохи гірша ситуація в районах. Наразі не мають можливості оформляти паспорти нового зразка Воловецький район, Міжгірський, Великоберезнянський, Перечинський та Мукачівський. Сподіваємося, що найближчим часом ці райони будуть забезпечені всім необхідним обладнанням. І оформлення нових паспортів не буде особливою проблемою.

Христина БІКЛЯН

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Іршави, Новини Берегова, Новини В. Березного, Новини Виноградова, Новини Воловця, Новини Закарпаття, Новини Міжгір'я, Новини Мукачева, Новини Перечина, Новини Рахова, Новини Сваляви, Новини Тячева, Новини Ужгорода, Новини України, Новини Хуста, Новини Чопа, Соціо, Фоторепортаж, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі відключено.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Останні коментарі

Останні оголошення

Краща піца в Ужгороді – Безкоштовна доставка

Хустський відділ поліції запрошує абітурієнтів

Вітаємо з сонячним 65-річчям рідну матусю Соню Йосипівну Бенца!

Вітаємо з днем народження гарну, ніжну та люблячу похресницю Анастасійку Лакатош

Вітаємо з першим рочком гарненького хлопчика Федора!

Найпопулярніше

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити