Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Підступна позика

25.01.2016 - 11:33 | Переглядів: 406

Останнім часом в області почастішали випадки коли певне коло фірм пропонує позики під малий відсоток. З огляду на наявний попит населення з такими фірмами багато хто згоджується.

IsgZoioOn9M

Схема наступна. Ви бажаєте отримати позику. З вами фірма укладає договір відповідно до якого вона зобов’язується лише вчинити «певні дії», спрямовані на надання вам безвідсоткової позики (не плутати з самим наданням позики). Зміст даних «певних дій» полягає в тому, щоб визначати вас учасником програми накопичення грошей у групах, що складаються з інших таких як ви учасників. Шляхом сплати вами та ін. учасниками платежів на рахунок такої фірми накопичується певна сума, яка шляхом визначення рейтинговості позицій підлягає передачі учаснику, що має найвищий рейтинг.

Тобто ви, після укладення договору, гроші зможете отримати тільки коли група накопичить суму. Якщо представник фірми Вам обіцяє, що гроші ви отримаєте протягом декількох днів з моменту підписання договору, то як правило його слова розходяться з умовами договору який ви підписали.

Таким чином, отримавши на словах обіцяння отримати кошти найближчим часом ви втрачаєте пильність та підписуєте договір вважаючи його підписання лише формальністю. Представник наголошує також ще на одній «формальності» – необхідності здійснення добровільного страхування вашого життя (нещасний випадок).

Вам вказують, що Вам необхідно сплатити страховий внесок у вигляді 5 відсотків від суми позики та дають платіжні реквізити для сплати. Ви звичайно ж біжите в банк та чесно вносите кошти на рахунок страховика. Потім, вам подають договір страхування для підписання як формальність. Ви сповнені спокою та перебуваєте в очікуванні дива. Проходить час, а коштів все нема та нема.

Після того, як пройшов місяць після багаторазових відвідувань та обіцянок представника фірми, після численних телефонних розмов з центральним офісом фірми ви розумієте, що «позику» скоро не отримаєте, окрім того настає дата коли ви зобов’язані здійснити перший платіж на рахунок фірми, адже ви учасник групи і повинні виконувати договірні зобов’язання. Ви шукаєте кошти та сплачуєте перший щомісячний платіж з надією, що все ж таки вам дадуть позику, проходить місяць – ситуація не змінюється, підходить час сплачувати другий по рахунку щомісячний платіж так далі.

З часом ви розумієте, що вас ошукали. Спочатку ви ставите вимогу про повернення коштів, однак у договорі прописано, що у випадку виявлення бажання вийти з програми накопичення внесків ви можете отримати сплачені щомісячні внески тільки після завершення дії самої програми, яка в свою чергу закінчиться лише тоді, коли останній учасник цієї програми здійснить останній платіж, що може бути через декілька років.

Далі, подаєте до поліції заяву про злочин, де вам дають висновок про те, що складу злочину нема, а між вами та фірмою суто цивільно-правові відносини. Те, що вас змусили сплатити страховку, також не має підстав вважати дії представників фірми як шахрайство, бо згідно умов страхування отримувачем страхового відшкодування у разі настання страхового випадку є не фірма, а хтось з ваших родичів.

За таких обставин, вам пояснюють, що треба було дивитись, що ви підписували та думати, що ви робили. Звертатись до суду з позовом щоб отримати назад витрачені кошти у вас не має підстав, адже спочатку самі «підписались на правила гри», а потім самі ж «передумали гратись далі».

Висновок з даної історії робити вам самим.

Віталій БУРИШИН,

адвокат

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Новини України, Соціо.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі відключено.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Останні коментарі

Останні оголошення

Краща піца в Ужгороді – Безкоштовна доставка

Хустський відділ поліції запрошує абітурієнтів

Вітаємо з сонячним 65-річчям рідну матусю Соню Йосипівну Бенца!

Вітаємо з днем народження гарну, ніжну та люблячу похресницю Анастасійку Лакатош

Вітаємо з першим рочком гарненького хлопчика Федора!

Найпопулярніше

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити