https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Закарпаття активізує співпрацю з Польщею

27.01.2015 - 17:33 | Переглядів: 462

IMG_5417Закарпаття активізує співпрацю з Польщею щодо побудови пішохідного пункту перетину кордону Лубня-Волосате

Активізація роботи щодо побудови пішохідного пункту перетину кордону на кордоні із Польщею Лубня-Волосате стала основною темою зустрічі із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Ярославом Дроздом, яку у вівторок, 27 січня, провів голова Закарпатської ОДА Василь Губаль спільно з головою облради Володимиром Чубірком, інформує «Карпатський об’єктив» прес-служба Закарпатської ОДА.

Передовсім керівник області подякував представнику дружньої держави за те, що Польща підтримує Україну в такий важкий для неї час. “Ми відчуваємо дружнє ставлення багатьох європейських держав, і від Польщі підтримка особлива. Спасибі вам за це, ми цінуємо таке ставлення. Ми сусіди за невеличким відтинком кордону, але добрі сусіди!”, – сказав Василь Губаль.

Голова ОДА одразу підкреслив: потребуємо розширення транскордонної співпраці. Давно йдеться про пішохідний перехід Лубня – Волосате і хотілося б докласти спільних зусиль та за підтримки уряду нарешті відкрити пункт перетину – наголосив Василь Іванович.

Читайте також:

Якими є стратегії регіонального розвитку Закарпаття до 2020 року? (ФОТО, +ВІДЕО)

Інший світ. Як польське місто змінилося до невпізнання

Гість, своєю чергою, акцентував на важливості співпраці з нашим регіоном: “Ваша область, якщо можна так сказати, найбільш “міжнародна” в Україні. Тож і транскордонні проекти для вас – особливо значущі”, – сказав Ярослав Дрозд. Дипломат погодився, що треба активізувати зусилля для відкриття пункту перетину, тим паче, що підготовча робота вже проведена. “Я бачу зацікавленість і роботу від Закарпаття. Тепер треба, аби підключився Київ, й слід винести рішення на міжурядовій комісії. Пункт сполучатиме території заповідників – Ужоцького і Бещадського національних парків відповідно, й мова саме про пішохідний та велосипедний пункт перетину. Згоден, що вже час братися за конкретику”, – акцентував дипломат. Пан Дрозд також зазначив, що може йти мова і про розширення зони малого прикордонного руху з Польщею. “Для цього треба підтримку Брюсселя. Водночас це було б сигналом того, що рухаємося до зняття візового режиму з Україною”, – відмітив пан консул.

Голова ОДА резюмував: “Зробимо так, аби на наступних міжурядових комісіях йшла мова про перехід Лубня-Волосате, і дамо чергові пропозиції Кабінету Міністрів стосовно транскордонної співпраці з Польщею. Також ми розраховуємо на підтримку Польщі та участь її разом з нами у європейських ґрантових проектах. Сміливо можемо діяти спільно. Закарпатська влада – прозора: нас цікавлять робочі місця, інвестиції в Закарпатську область, і так й орієнтуємо усі державні департаменти та органи, від яких залежить спокій бізнесу – бути відвертими, не перешкоджати, а сприяти”.

Відтак Василь Губаль висловив наступну пропозицію: аби відкрити Закарпаття для польського підприємництва – організувати бізнес-форум. “Це було б важливо, щоби ваші підприємці мали уяву про закарпатську привабливість та економіку регіону. Ми б хотіли бачити на Закарпатті польський бізнес”, – сказав керівник області. Також Василь Губаль наголосив, що українцям, зокрема, закарпатцям цікаво, як Польща здійснювала свої реформи: у сільському, лісовому господарстві, в адміністративній сфері та туризмі, й було б чудово, якби сусіди могли поділитися знаннями і практикою.

Дипломат висловив готовність сприяти в такій взаємодії та порушив тему і про відкриття в Ужгороді Почесного консульства: це теж був би імпульс для пожвавлення контактів між Польщею і Україною й варто шукати потенційного кандидата.

Голова Закарпатської обласної ради, окрім перспектив пункту перетину кордону, наголосив і на наступних важливих речах у контактах між Закарпаттям і Польщею. “Йдеться про наші спільні позиції в рамках програми “Україна-Польща-Білорусь” – мова про якісну участь наших держав, аби отримати підтримку для корисних проектів в економіці, туризмі, інфраструктурі. Також побудова в Ужгороді при УжНУ міжнародної бібліотеки Вишеградської четвірки з секторами книг з країн-сусідок – цю ідею вже підтримали Угорщина і Словаччина”, – сказав Володимир Чубірко. Він подякував польській стороні за підтримку 5 школи. “В Ужгороді тривають такі проекти: у 3-ій школі вивчають чеську, у 4-ій словацьку, і вивчення польської теж важливо – є діти, які планують здобувати вищу освіту й у Польщі. Тож варто розробити програму, аби вони вивчали польську не факультативно, а як додаткову іноземну”. Володимир Чубірко акцентував: є прагнення вивести на новий рівень регіональну співпрацю. “Закарпаття – особливий край. Ми бачимо себе лише в європейській родині, через специфіку регіону. Для нас європейський вибір – очевидний, а от в інших регіонах такого розуміння бракує, і саме через спільні міжнародні проекти, візити, контакти, туризм мають наблизити нашу державу до Європи”, – зазначив голова облради.

На зустрічі порушили й питання адміністративної реформи, яка чекає Україну. Сторони наголосили: на думку експертів, державі могла б бути корисна саме польська модель адмінреформи. Керівники області підкреслили – дуже зацікавлені у досвіді сусідів. Ярослав Дрозд запевнив: поляки готові показати, як саме у них здійснювалися зміни – на прикладах, як позитивних, так і негативних. Відтак виникла ідея і зустрічі на рівні представників місцевого самоврядування Закарпаття та ближніх регіонів Польщі.

Голова ОДА та облради з паном консулом домовилися скласти дорожню карту контактів та спільних проектів та вже незабаром продовжити спілкування в ширшому колі з конкретними програмами та кроками. Насамкінець Василь Губаль висловив ініціативу зустрітися з представниками польської громади краю, зокрема, і з тим, щоби визначитися з відзначенням 20-річчя Товариства польської культури Закарпаття.

Новини Закарпаття «Карпатський об’єктив»

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини світу, Новини Ужгорода, Польша, Соціо, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити