https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина занепокоєні долею Закарпаття

27.01.2014 - 19:14 | Переглядів: 1303

msm5933Сьогодні редакція газети «Карпатський об’єктив» отримала листа від Генерального Консульства Угорщини в Ужгороді. У ньому подана інформація, щодо заяви Міністерства закордонних справ Угорщини та міністрів закордонних справ країн Вишеградської Четвірки. До уваги читачів публікуємо повний текст даного листа:

Шановна Редакція!

В українській пресі до сих пір не надається належна увага двом важливим, опублікованим в останні дні заявам зовнішньо-політичного значення, в яких висловлюється позиція стосовно ситуації в Україні, а в рамках цього і на Закарпатті. Я вважаю за необхідне повідомити про це широку громадськість, населення Закарпаття. В цьому прошу Вашої допомоги, шановна Редакція!

У наведеному нижче дозвольте мені надати Вам інформацію про позицію політичного директора Міністерства закордонних справ Угорщини та міністрів країн Вишеградської Четвірки, а також про зміст згаданих двох документів.

Закарпаття – це унікальна область, так як усі країни, які межують з нею є членами Європейського Союзу: Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина. Унікальність ситуації області полягає і в тому, що в цьому регіоні представники тутешніх корінних націй – русини, угорці, словаки, румуни та інші – вже кілька століть живуть разом мирно та у взаєморозумінні. Толерантність мешканців закарпатської області до тепер служило зразком для інших. Іноземні друзі Закарпаття високо цінують і те, що ця область, базуючись на безпосередньому досвіді та спільному історичному зв’язку із Центральною Європою, висловила однозначну відданість Європейським цінностям та Європейській інтеграції.

Але події, що відбулися в останні дні в Україні та на Закарпатті несуть ризик посилення націоналізму на Закарпатті, і завдяки зовнішнім силам напрямок внутрішньо-політичної боротьби вказуватиме вже не на зміцнення стосунків із Європейським союзом, а настрій може повернутись проти національних меншин.

Таку занепкоєність виразив у своїй заяві від 26 січня 2014 року політичний директор, заступник держсекретаря з питань політики безпеки Міністерства закордонних справ Угорщини, Токач Соболч.

Високопосадовець Міністерства закордонних справ Угорщини таким чином реагував на інформацію про те, що із кількох областей Західної України виїхали у Закарпаття ультрарадикальні групи, щоб вплинути на хід тутешніх подій згідно їх екстремістських прнципів.

«Ще поки що не дійшли до того етапу, щоб безпосередні атаки здійснились на угорську спільноту, але вважаємо, що у випадку, якщо і в Закарпатті події носитимуть насильницькй характер, є шанс на такий розвиток подій, в результаті якого і угорська нацменшина може стати мішенью» – сказав Токач Соболч угорському «МТІ». Це несе особливо тривожний характер, так як тут йдеться про область, що безпосередньо межує із Угорщиною, та де проживає значна угорська спільнота, і їх доля у будь-якому випадку знаходиться під особливою увагою Угорського уряду.

Політичний директор вважає неприйнятним ультрарадикальні та екстремістські принципи та глибоко засуджує їх, так як вони діють саме проти тих намагань, що висловлюють помірні протестуючі в різних містах України та на Майдані у м. Києві. Ідеї, протилежні їхнім принципам, боротьбі, революції не служать приближенню України до Європи та не служать Європейським цінностям, мирному, демократичному перетворенню та майбутньому країни.

Угорщина, розуміючи і думку незадоволених, разом із своїми Європейськими партнерами зацікавлена в тому, щоб внутрішня напружена ситуація в Україні була вирішена мирним шляхом, шляхом переговорів – сказав Токач Соболч.

Цей принцип в усьому відповідає змісту Заяви міністрів закордонних справ країн Вишеградської Четвірки від 4 січня 2014р. Цей спільний документ засуджує події, що несуть насильницький характер, та призвели до смертельних жертв у Києві. Вишеградька Четвірка підтвердила, що головним для них є політична стабільність та економічний добробут України. Як уряд України так і опозиція зацікавлені у стабільності та у якомога швидкому та мирному вирішенні теперішньої кризи – вважають країни Вишеградсбкої Четвірки. Міністри закордонних справ спонукають політичних керівників України найти вихід шляхом проведення мирних переговорів, із залученням представників уряду, громадськості та опозиції.

Міністри закордонних справ наполегливо просять, щоб Європейський союз виконував роль посередника між сторонами.

Країни Вишеградської Четвірки запевнили головного представника закордонних справ та політики безпеки ЄС, п. Catherine Ashton у підтримці в її намаганнях допомогти Україні знайти вихід із теперішньої кризи та пітвердити важливість інтенсивного діалогу між ЄС та Україною.

Країни Вишеградської Четвірки повторно пітверджують свою позицію, яка була висловлена і на саміті у Вільнюсі, що двері перед Україною відкриті, і як тількі українські партнери будуть готові, можуть укласти Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Країни Вишеградської Четвірки надалі готові допомагати Україні у зміцненні її стосункяів із ЄС а також у реформуванні ті модернизації країни.

Я, як Генеральний консул Угорщини у м. Ужгород, щиро сподіваюсь, що закарпатські політичні сили зможуть самостійно, враховуючи інтереси області вирішити спори шляхом проведення переговорів.

Угорщина бажає успіх Закарпаттю та Україні, щоб розвиток наших багатосторонніх політичних, економічних, туристичних, культурних, освітніх та гуманітарних відносин залишився безперервним.

м. Ужгород, 27 січня 2014р.

З повагою, Бачкаі Йожеф,
Генеральний консул

«Карпатський об’єктив»

visegradgroup

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Місцева політика, Польша, Румунія, Словаччина, Угорщина.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити