https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Виникли юридичні питання? Отримай безкоштовну консультацію

02.04.2016 - 11:35 | Переглядів: 245

Жителі Великоберезнянщини зможуть безоплатно отримувати правову в себе на місцях. Більше не потрібно буде їхати задля цього до обласного центру.

urist-78360f6540ae558d4ba4073574110fad

Відомо, що безоплатна правова допомога – це одне з гарантованих Конституцією прав для кожного громадянина України. Однак на практиці жителі сіл часто «плавають» у юридичних питаннях. Новостворені консультаційні центри покликані допомагати людям розібратися у складних і часто заплутаних нормах українського законодавства.

Кваліфіковані юристи здійснюватимуть прийом громадян у будівлях сільських рад сіл Кострино й Волосянка та в селищній раді у В.Березному, надаватимуть відповіді на актуальні питання, проводитимуть роз’яснювальну роботу серед населення та допоможуть тим, хто має на меті вирішити якісь юридичні питання, однак на це не вистачає ані знань, ані коштів. Детальніше – у розмові з Віталієм Дацюком та Миколою Сюсько, призерами гранту, завдяки якому і стало можливим створення таких консультаційних центрів на Березнянщині.

– Як на практиці діятимуть центри надання безоплатної первинної правової допомоги?

– Один день на тиждень у приміщенні сільської ради сіл Кострино й Волосянка вестиме прийом кваліфікований юрист, – розповідає Микола Сюсько, магістр права, аспірант юридичного факультету УжНУ, член Асоціації правників України, голова ГО «Простір молоді». – Громадяни з цих та довколишніх сіл зможуть приходити зі своїми питаннями для отримання роз’яснень і консультацій. Можуть звертатися і групи громадян, тоді проводитимемо дискусії та обговорення наболілих проблем. Допомагатимемо в будь-яких питаннях, що передбачені ЗУ «Про безоплатну правову допомогу». Наприклад, написати кудись заяву чи скаргу, інші документи правового характеру, крім документів процесуального характеру. Якщо ж людина потребує, приміром, захисту в суді, то надамо допомогу в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги через Ужгородський місцевий центр безоплатної правової допомоги.

В іншому разі підкажемо, куди звертатися. Приміром, у консультаційних центрах роз’яснюватимуть питання щодо соцзахисту, оренди землі, оформлення субсидій, нерухомості чи спадщини тощо. Не можемо надавати допомогу в кримінальних питаннях чи бізнесових. Наприклад, допомогти людині в реєстрації бізнесу. Можемо хіба підказати, куди їй потрібно звертатися. Тобто наша місія – це підтримка саме вразливих верств населення, тих, хто не має змоги самостійно оплатити послуги юриста, але потребує правової допомоги.

– Розкажіть про ваш проект, звідки взялася така ініціатива, з чого все почалося?

– Це грантовий проект, заснований нашою громадською організацією «Простір молоді», називається «Безоплатна правова допомога для гірських громад Великоберезнянщини», – розповідає Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук, викладач юридичного факультету УжНУ, член Асоціації правників України, керівник Центру правової інформації та консультацій. – Виконується в рамках Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», фінансується за кошти «Канадського бюро міжнародної освіти» за підтримки уряду Канади і програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». Основною ідеєю є посилення правової спроможності територіальних громад шляхом доступу людей до правосуддя, правової допомоги зокрема.

Наша громадська організація «Простір молоді» була утворена ще в студентські роки, коли ми навчалися в ЗакДУ, були активістами, тоді ще заснували юридичну клініку «Альтернатива». Налагодили спершу співпрацю з Ужгородським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Михайло Давиденко, їхній директор, запропонував нам написати проект. Отож у жовтні минулого року ми його підготували (називався «Інтеграція первинної і вторинної правової допомоги на рівні територіальних громад») і взяли участь у конкурсі. Виграли грант. Змагалися за нього понад дві сотні організацій з усієї України. До речі, із Закарпаття було найбільше учасників, але виграли ми і ще одна громадська організація з Мукачева.

– Доки діятимуть ці центри?

– Грантом передбачене фінансування до кінця цього року, – розповідає М.Сюсько. – А далі за підсумками нашої роботи і з огляду на активність громад буде вирішено, чи продовжувати проект. Тож сподіваємося, що громадяни до нас активно звертатимуться.

Офіційне відкриття Центру правової інформації та консультацій відбулося 29 березня у приміщенні Великоберезнянської селищної ради.

Оксана ЧОПАК

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини В. Березного, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Соціо, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити