https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

УжНУ переходить на автоматизовану роботу з навчальними планами

26.02.2016 - 14:49 | Переглядів: 498

verkh25 лютого відбулося чергове засідання Вченої ради УжНУ, на якому розглянули звіт про виконання бюджету вишу в 2015 році та фінансовий план на наступний рік, підбили підсумки зимової екзаменаційної сесії, внесли зміни до структури університету тощо.

На початку засідання нагородили подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність декана факультету туризму та міжнародних комунікацій Наталію Габчак. Подяками нагородили також ювілярів Михайла Тиводара, Петра Слюсарчука, Людмилу Кожару. Привітали членів Вченої ради, що були іменниками: Івана Туряницю, Володимира Лазура, Василя Лемака, Тамару Суран.

Під час Вченої ради обговорили особливості формування навчальних планів та обсягів навчальної роботи кафедр на 2016–2017 навчальний рік. За словами проректора з науково-педагогічної роботи Володимира Петровича Фекети, університет переходить на автоматизоване планування: спеціальну програму «Навчальний план» для цього розробив завідувач кафедри фармацевтичних дисциплін, доцент Олег Девіняк.

«Завдяки цій програмі можна буде уникнути фактичних людських помилок, не буде суб’єктивності, бо навантаження і норми братимуться з системи ЄДЕБО, кожен зможе бачити дисципліни, які викладаються, і хто їх читає. Розвантажені будуть методисти деканатів та кафедр. Серед переваг поряд із розрахунковою частиною є розширений аналітичний звіт щодо доходів-витрат підрозділу для деканів. Це сприяє прозорості», – коментує проректор. Цю програму доповідач презентував під час Вченої ради, систему розпочнуть упроваджувати з березня, повністю вона запрацює вже з початку навчального року. Це питання викликало жваве обговорення членів Вченої ради, але його підтримали одноголосно.

prorektory

Одноголосно Вчена рада затвердила і зразки дипломів, дизайн яких розробили в університеті, для випускників магістратури, спеціалістів, бакалаврів та молодших спеціалістів, а також для іноземних громадян. За словами проректора Мирослави Лендьел, єдиним захистом диплому є унікальний номер ЄДЕБО.

Вчена рада затвердила «Положення про академічну мобільність студентів УжНУ». За ним ідентичні дисципліни, прослухані під час семестрового навчання у виші-партнері за кордоном чи в Україні, перезараховуватимуться студентові в УжНУ. Академічна різниця в навчальних планах ліквідовуватиметься в УжНУ за індивідуальним планом. Це стосується тільки тих програм, які мають договори із університетом – індивідуальні запрошення узгоджуватимуться окремо. Академічною мобільністю можуть скористатися бакалаври, магістранти та доктори філософії для навчання за програмами академічної мобільності; для мовного чи наукового стажувань, для проходження мовних, навчальних, виробничих, переддипломних практик. Також затвердили зразок договору між університетом та студентом.

Під час засідання затвердили також зміни в структурі університету. Перейменували дві кафедри на філологічному факультеті: кафедру російської мови на кафедру слов’янського та контрастивного мовознавства, а кафедру російської літератури – на кафедру літератур народів світу та компаративістики. Також об’єднали відділ капітального будівництва та відділ експлуатації та технічного контролю в один відділ капітального будівництва та технічної експлуатації. Рішенням Вченої ради створили на юридичному факультеті Центр надання правової допомоги учасникам АТО та затвердили відповідне положення.

Вчена рада рекомендувала до друку підручник для іноземців «Біоорганічна та органічна хімія. Окремі розділи в тезах, схемах та прикладах. Частина 1. Аліфатичні монофункціональні сполуки» колективу авторів (Лендєл В.Г., Сливка М.В., Онисько М.Ю., Балог І.М., Фаринюк Ю.І., Фізер М.М., Хрипак Н.П., Кривов’яз А.О., Луцьо С.А., Русин І.Ф.).

Під час засідання затвердили п’ять тем дисертацій у галузі стоматології та одну тему з фізики. Невдовзі в УжНУ можуть відкрити постійну докторантуру зі спеціальності 23.00.02 – Політичні інститути та процеси, а також одноразову аспірантуру зі спеціальності 10.01.04 – Література зарубіжних країн. Вчена рада затвердила й направляє відповідні клопотання до Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації МОН України.

Наступне засідання вченої ради заплановане на 24 березня, інформує Медіацентру УжНУ.

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Ужгорода, Освіта, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити