https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Книга вчить, як на світі жить… хоча й із запізненням. ФОТО

15.02.2016 - 16:13 | Переглядів: 410

Минули три тижні з початку другого семестру 2015–2016 навчального року, але підручники для 7-х класів так і не потрапили до цільової аудиторії.

1

Нещодавно у випуску ТСН на каналі «1+1» прозвучав коментар Наталії Вяткіної, директора інституту модернізації змісту освіти України: «Держзамовлення вважається виконаним, якщо книжки доставлені до обласних управлінь освіти. Крапка». Відповідно до заяви, підручники розіслані по областях для подальшого розповсюдження. Однак складається враження, що держава не зацікавлена в якості знань підростаючого покоління, адже 100% забезпечення так і немає. А саме завдяки цій системі мали на меті подолати корупцію у видавничій галузі, натомість страждають учні загальноосвітніх закладів.

Читайте також:
Ужгородська школа № 5 першою в області перейде на автономне енергопостачання. ВІДЕО

«Карпатський об’єктив» поцікавився ситуацією з підручниками в ужгородських школах. Оксана Бабунич, начальник управління освіти Ужгородської міської ради, розповіла нам таке: «Ми зробили замовлення відповідно до сформованих кожним закладом. Якась частина підручників прибула. Ми вже отримали чотири поставки, але все одно книжок не вистачає. Ускладнює ситуацію те, що нинішня система відрізняється від тієї, яка була в попередні роки. Якщо раніше підручники приходили по класах, то тепер по авторах. Тому й виходить, що повного комплекту немає. Але в Ужгороді школи вже частково отримали підручники. З упевненістю можна стверджувати про 50-відсоткове забезпечення».

Таким чином учні мають по декілька підручників відповідно до замовлення, сформованого закладами освіти. Кожна паралель отримала неповний комплект. Нагадаємо, що до комплекту підручників для учня 7-го класу входить 15книжок. З них тільки 4–5 посібників є нововиданими.

На сьогодні педагогам та учням шкіл доводиться викручуватися відповідно до ситуації. «Ми працюємо зі старими підручниками. Ті учні, які мають можливість, користуються їхніми електронними варіантами. Навчання ж ніхто не відміняв, і від програми не відхилишся. Якщо чекати на нові підручники, навчальний матеріал за цей клас буде викладено тільки в наступному», – з нотками іронії говорить учитель однієї з ужгородських шкіл.

«Мені тато ще у вересні скачав усі електронні підручники на цей рік, тому я не дуже хвилююся. Та й носити зайвий тягар не потрібно», –розповідає учень сьомого класу однієї з ужгородських шкіл.

Хлопець з іншої школи з легкістю відмахується від запитання словами: «Та мені ті підручники й не дуже потрібні. Щось спишу, щось почую… І скільки там того навчання: то канікули, то карантин!»

Усі навчальні посібники важливі, але є підручники першочергової необхідності. «Ось, до прикладу, «Хімія». У міністерстві програма була змінена таким чином, що декотрі теми в старій книжці відсутні взагалі. Тож якщо в першому півріччі ми використовували старий посібник, то в другому – він нам зовсім не підходить. Тема розірвана, продовження немає. Залишається один вихід – подавати матеріал тільки у вигляді конспекту», – констатує вчитель хімії однієї з ужгородських шкіл.

Для наших дітей та їхніх учителів залишилося 17 тижнів навчального року. Уже протягом найближчих декількох днів до міста має надійти решта підручників для семикласників, тож від навчання вже ніхто не відкрутиться. Слід зауважити, що 4-ті класи забезпечені книжками на 100% (хоч малечі поталанило).

У ситуації із затримкою підручників проглядається тільки один позитив – вони краще збережуться для наступних 4-х та 7-х класів, адже як кажуть: «Книжки – кораблі думок, що мандрують хвилями часу».

Марія КЕСЛЕР

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Новини України, Освіта, Соціо, Фоторепортаж, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити