https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Через Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА Закарпаття зможе залучити багатомільйонні ґранти

07.02.2016 - 20:41 | Переглядів: 440

У рамках офіційного візиту до м.Ніредьгаза (Угорщина) делегація від Закарпаття взяла участь у загальних зборах Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА.

886839_842425665867748_4545395364327058875_o

Угорську сторону представляв досить поважний контингент, а саме: Міністерський комісар Міністерства національного розвитку Угорщини Кішш Антал, Уповноважений Уряду в Саболч-Сатмар-Березькій області Козма Петер, голова загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області, голова ЄОТС ТИСА Шестак Оскар, його заступники, угорські депутати, мер міста Кішварда Лелесі Тібор, Генеральні консули Угорщини в м.Ужгород та м.Берегове – Бугайла Йожеф та Саліпскі Ендре та інші представники дипломатичних та урядових відомств.

З українського боку офіційну делегацію представляли голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, народний депутат України, голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович, колишній голова обласної ради Володимир Чубірко, обласний обранець, голова постійної комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації Пейтер Чаба та інші.

Після представлення Оскаром Шестаком новобраного керівника Закарпатської облради, Михайло Рівіс коротко розповів про себе та визначені пріоритети на цій посаді. Один із них – розвиток міжнародних зв’язків, транскордонної та прикордонної співпраці. У цьому контексті вже досягнуто домовленості з керівництвом Саболч-Сатмар-Березької області за результатами переговорів у першій половині дня. Він також подякував за допомогу, яку активно надають угорські партнери Закарпаттю, можливість працювати і вирішувати спільні проблеми завдяки ЕGTC – юридичного інструменту ЄС, покликаного розвивати співпрацю регіонів.

- Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА є першим проектом в Україні, об’єднанням, створеним між країною-членом ЄС та третьою країною, – зазначив Михайло Рівіс. – Це не тільки яскраве свідчення тісної співпраці прикордонних областей обох країн, але й закріплення щирих намірів співпрацювати у новому форматі заради реалізації спільних інвестиційних та культурно-освітніх проектів.

Він також підкреслив, що саме Закарпатська область, яка межує одразу з чотирма європейськими державами – Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею, може стати майданчиком для відпрацювання нових механізмів та форм співробітництва України з ЄС за рахунок фінансування спільних транскордонних проектів і бути прецедентом для інших областей, які межують з країнами-членами Євросоюзу.

- На Закарпатті ми акумулюємо всі можливості для того, аби показати що може ЄС зробити з окремо взятим регіоном. Для того, щоб співвітчизники могли побачити, які цінності несе асоціація з ЄС, ми закладаємо програми розвитку як через підтримку з боку держави, так і використовуючи можливості обласного бюджету. Водночас, надзвичайно велику надію покладаємо і на кошти Європейського Союзу, – резюмував голова облради.

Відтак у ході загальних зборів обрано директора ЄОТС ТИСА Андрею Цап (Угорщина), її заступником – Юдіту Євчак, радника голови облради, яка відтепер представлятиме українські інтереси. Остання зазначила, що докладатиме максимум зусиль для активізації діяльності міжрегіонального об’єднання «Тиса».

- Це об’єднання допоможе Закарпаттю відіграти значну роль у євроінтеграційних прагненнях України та можливість залучити європейські багатомільйонні ґранти у розвиток області.А також допоможе продемонструвати всій Україні переваги співпраці з Європейським Союзом, – переконана Юдіта Берталонівна, інформує прес-служба Закарпатської облради.

12710759_842425645867750_274892121531102292_o

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Економіка, Місцева політика, Новини Берегова, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Новини України, Польша, Румунія, Словаччина, Соціо, Угорщина, Фоторепортаж, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити