https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Про виконану роботу та досягнення УжНУ прозвітував ректор Володимир Смоланка

19.01.2016 - 20:03 | Переглядів: 420

Під час засідання Конференції трудового колективу УжНУ 12 січня ректор Володимир Смоланка оприлюднив звіт про діяльність та динаміку розвитку вишу минулого року.

rektor

«Складно протягом 20–25 хвилин розказати про роботу, яку ми разом з вами виконали впродовж 2015 року. Незаперечним фактом є те, що Ужгородський національний університет нині є найбільшою установою, що формує інтелектуальний потенціал нашої області», – розпочав свою доповідь пан ректор.

Володимир Іванович зауважив, що одним із основних завдань, які вирішували протягом минулого року, було підвищення частки докторів наук, професорів та кандидатів наук, доцентів, адже це одна з важливих умов забезпечення якості освітнього процесу. Спостерігається і позитивна динаміка щодо надання вчених знань доцента та професора. Таким чином, на сьогодні 70 % науково-педагогічних працівників вишу мають наукові ступені та вчені звання, що є хорошим показником.

Ректор звернув увагу і на кількість аспірантів у виші, адже, за його словами, це важлива ознака ваги університету в науковому та освітньому просторі. Окрім зростання  кількості аспірантів у нашому виші загалом, бачимо й кардинальне збільшення кількості вступників за контрактом. Минулого року план прийому в аспірантуру виконали повністю: нині маємо 301 аспіранта.

Загалом в університеті навчається майже 13 тисяч осіб, серед яких 450 є іноземцями, що здобувають освіту на контрактній формі, двоє – на бюджетній. Ректор оприлюднив зведені дані про результати прийому в 2015 році, закцентувавши увагу на контингенті вступників на ОКР «Магістр»: досить великий відсоток студентів, які вступили до УжНУ після навчання в інших  українських вишах, свідчить про високий рейтинг нашого університету.

«Безумовно, великої уваги надаємо розробці, вдосконаленню та впровадженню програм підготовки студентів. Протягом минулого року ліцензовано 6 напрямів підготовки та 9 спеціальностей, збільшили ліцензований обсяг набору на денну форму за двома напрямами загалом на 60 осіб та за спеціальністю «Лікувальна справа» – на 100 осіб», – підкреслив Володимир Смоланка.

zal

Минулого року зменшено норму навчального навантаження на всіх курсах та ОКР до середнього – 580 годин.  

Маємо вагомі здобутки й у науково-дослідницькому житті вишу. Зокрема, завершили створення Наукового парку УжНУ, провели велику кількість наукових конференцій, з яких значна частина – міжнародні, опублікували чимало наукових доробків. Багато уваги приділили поповненню фондів Наукової бібліотеки УжНУ.

Позитивні зміни бачимо у сфері міжнародного співробітництва: підписано Меморандум про створення Міжнародного консорціуму університетів, укладено значну кількість міжнародних договорів.

Що стосується фінансової діяльності, то якщо обсяг надходжень коштів до загального фонду майже не змінився порівняно з минулими роками і є сталим, то обсяг надходжень до спеціального фонду значно зріс останнім часом. Представили громадськості й обсяги витрат на капітальні ремонти, а також оприлюднили інформацію про середню заробітну плату керівництва та викладацького складу університету. До прикладу, зарплатня ректора, повідомив Володимир Смоланка, проти минулих років зменшилася і на сьогодні становить трохи більше 13.5 тис. грн, а середня заробітна плата доцента в УжНУ вища за середню зарплату в Україні – сягає понад 5 тис. грн.

Прозвітував ректор і про виконані ремонтні роботи у корпусах вишу та в студмістечку. Йшлося про відновлення санаторію-профілакторію УжНУ «Скалка».

«Хочу підкреслити, що саме завдяки вашій наполегливій праці, колеги, сьогодні УжНУ є одним із найбільш динамічних вишів в Україні. Свідченням цього є цілий ряд рейтингів. Ми розуміємо, що працюємо  в конкурентному середовищі, і абітурієнти, що вступають до вишу, орієнтуються перш за все на рейтингові дані. Маємо пишатися тим, чого досягли минулого року, адже, до прикладу, в консолідованому рейтингу університетів ми піднялися на 10 сходинок, що є серйозним показником. Спостерігаємо позитивну динаміку нашого університету і в інших рейтингових списках. Та ми не можемо бути повністю задоволеними цими позиціями. Я впевнений, що це тільки початок нашого руху вгору», – підсумував Володимир Смоланка.

Ірина Фрідманська

фото Роберта Паппа

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Освіта, Соціо, Фоторепортаж, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити