https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Закарпатська школа європейського зразка

18.12.2015 - 20:29 | Переглядів: 567

Загальноосвітні заклади намагаються всебічно впроваджувати нові методи та інноваційні технології для залучення учнів у свої заклади.

Закладом, який упевнено прямує в європейському напрямку, є, зокрема, НВК «Гармонія», що в Доманинцях на Ужгородщині.

IMG_8435

Читайте також:
Ужгородець виборов іменну стипендію від «Travel Professional Group»

Школа знаходиться в районі з чистим повітрям та унікальною, як для шкіл, 70-метровою липовою алеєю. Утім раніше заклад відвідували в основному діти, які проживають поблизу. Школа розрахована на 315 учнів, але, за словами її директора Марини Карпинець, була проблема з наповнюваністю класів. Донедавна тут навчалося менше сотні дітей. У деяких класах було всього 8–12 учнів. Для того, щоб залучити нових школярів, у «Гармонії» обрали стратегію, кардинально відмінну від інших шкіл міста Ужгорода й Закарпаття загалом. У той час, коли загальноосвітні заклади роблять ставку на поглиблене вивчення іноземних мов і точних наук, тут особливу увагу приділяють розвитку спортивних здібностей дітей.

Марина Карпинець ознайомила «Карпатський об’єктив» зі стратегією, яку розробив колектив НВК. «Ми вирішили змінити профіль й обрали спортивний напрям для того, щоб підкреслити важливість піклування про здоров’я підростаючого покоління. Було вивчено запити жителів мікрорайону, проведені опитування батьків, учителів та дітей. Відтак ми створили своєрідну, унікальну фехтувальну школу. Був розроблений спеціальний навчальний план, де, враховуючи вимоги Міністерства освіти України, додано уроки фехтування. Звісно, за згодою вчителів було скорочено години з вивчення інших предметів, але жодних порушень чи відхилень від основної шкільної програми не відбулося. Тренування проводяться на базі НВК «Гармонія». Це єдиний в місті заклад, де піклуються про розвиток особистості від трьох років аж до 11-го класу. При НВК діють три групи дошкільного відділення, початкова, середня та старша школа. Ми працюємо над розкриттям індивідуальності кожної дитини. Дві фехтувальні зали були облаштовані за допомогою спонсорів та Комітету самоврядування мікрорайону Доманинці. Роботу розпочали зі створення модулю фехтування, який Міністерство освіти затвердило у 2014 році, у співпраці з ДЮСШ № 1».

За словами директора закладу, фехтуванням на базі школи діти займаються з 2011-го. У гуртку, який працює з рапірою, тренується 70 учнів на професійному рівні. Решта школярів також займаються цим видом спорту, але з меншим навантаженням, оскільки з 1-го по 11-й клас у розкладі передбачено урок фехтування. Крім того, у різні дні є заняття, які проводять тренери ДЮСШ.

Пані Марина розповіла й про режим роботи НВК «Гармонія»: «Для фехтувальників день розпочинається о 8-й годині ранку з тренування. Для решти учнів уроки з 9.00. Діти забезпечуються сніданками та обідами. У школі діють різноманітні безкоштовні гуртки. Учні також устигають з виконанням домашніх завдань на самопідготовці. Батьки можуть бути спокійні за своїх дітей аж до 18.00. До того ж ми плануємо запровадити ще два види спорту, під які вже створені умови. А ще важливим нюансом є те, що в нас відпрацьований довіз учнів шкільним автобусом. Таким чином, діти приїздять аж із нового району Ужгорода».

«Завдяки хорошій підготовці з фехтування від Закарпаття у 2015 році було 14 членів і кандидатів до національної збірної. Жодний з видів спорту не може похвалитися такою кількістю членів, – каже Михайло Пантьо, голова Федерації фехтування Закарпатської області. – Вид дуже цікавий, перспективний. Вихованець закарпатського фехтування Анатолій Герей отримав ліцензію на Олімпіаду». А тепер у «Гармонії» навчається Олександра Ковач, онука відомої в Радянському Союзі фехтувальниці, Поліни Ковач. За словами Михайла Пантя, створено потужну базу тренерів, а НВК «Гармонія» – єдина школа на Закарпатті з такою спеціалізацією. «Важливо, коли фехтування на професійному рівні. Ми розпочали розвивати такий вид, як шабля. Плануємо створити аналог цієї фехтувальної школи в Мукачеві», – поділився планами голова Федерації.

Ганна Чейпеш, учитель української мови та літератури, зазначила, що заняття в гуртках ніяким чином не впливає на якість навчання учнів. «З дітьми, які професійно займаються фехтуванням, у нас створено систему індивідуальних та групових занять, тож від вивчення обов’язкової програми вони не відстають. З 10-м та 11-м класом за рахунок додаткових занять ми готуємося до ЗНО», – зауважила вчителька.

Іванна Фешко, шкільний психолог, додала: «Тепер чимало конфліктних сімей, оточення впливає на особистість дитини. І щоб ці учні не йшли на вулицю, після навчання вони залучені до занять у гуртках, спорт оздоровлює їхню емоційну сферу. Особливо активних та гіперактивних дітей тренування організовують. Спорт – це дисципліна, діти вчаться керувати своїми емоціями й виростають сильними особистостями, організаторами свого життя».

Ференц Нодь, батько 4-класниці НВК «Гармонія», розповів: «Я дуже задоволений тим, що моя донька навчається тут. Дитина цілий день зайнята. Рівною мірою відбувається навантаження загальноосвітніми предметами та фізичним вихованням. Але донька займається ще й в гуртку фехтування. Сподіваюся, з неї виросте майбутній призер».

НВК «Гармонія», яка гармонійно навчає та виховує учнів свого закладу, є призером Всеукраїнського конкурсу «Заклади європейського зразка 2014», а також чудовим прикладом для шкіл, що мають проблеми з наповнюваністю.

Марія КЕСЛЕР

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Ужгорода, Освіта, Соціо, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити