https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Закарпатець встановив новий рекорд. ВІДЕО

09.12.2015 - 20:31 | Переглядів: 659

5 грудня 2015 року у дні проведення XXIV з’їзду Української Спелеологічної Ассоціації (УСА) був офіційно зафіксований рекорд України по спелеоконтесту на дистанції 30 метрів у стилі „Frog” (жабка).

12356694_974868575892925_4662778214631490351_o_новый размер

Рекорд встановив 18-ти річний Владислав Курта із Закарпатської області з результатом 21,09 секунди. Цей показник став приємно неочікуваним, не тільки для присутніх під час забігу, але і для його тренерів, і для самого Владислава. Адже цей результат майже вдвічі перевищує попередній рекорд України у стилі „Frog” (40,21 секунди) встановлений нашим земляком Олексієм Ждановичем у 1999 році та навіть перевищує найкращий світовий результат у стилі механіка (24,6 секунди) встановлений Джоном Брауном.

Читайте також:
На Берегівщині Кубок федерації з футболу виборола «Зірка». ФОТО

Українські рекорди встановили представники ужгородського пригодницького клубу „Lynx”, вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” (керівник спелеосекції Монич Олеся Омелянівна) та Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівник спелеогуртка Левінець Михайло Михайлович).

Спелеоконтест – це підйом по вертикальній мотузці за допомогою схоплюючих вузлів або пристроїв на дистанціях 30 та 120 метрів, можливий у різних стилях. Підйом спортсмена здійснюється по мотузці, яка проходить через блок закріплений над землею на висоті 4-6 метрів і видається через гальмівний пристрій. Спелеоконтест є одним із складових елементів тренувань ужгородської спелеошколи. Але він не має багато прихильників, тому що є одноманітним і вимагає великих вольових та фізичних зусиль. Спелеоконтест поєднує в собі комплексне навантаження майже всіх м’язів людського тіла й водночас тренує хорошу витривалість.

Владислав Курта свою активну діяльність у спелеології та туризмі почав з 2010 року. Протягом п’яти років брав участь у досліджені печер Закарпаття, Поділля та Криму. Брав участь у різноманітних пішохідних, водних та велосипедних походах.

У 2013 році на ІV заочному Міжнародному турнірі з спелеоконтесту у віковій групі 13-16 років показав найкращий результат (52,55 секунди) обігнавши свого тренера Левінця М.М., який виступав у віковій групі 30-39 років з результатом 52,61 сек. Можливо саме це стало поштовхом для досягнення теперішнього результату. Але, Владислав не почав цілеспрямовано готуватися до рекорду, адже на той момент це здавалося недосяжним.

У 2014 році став чемпіоном України з техніки пішохідного туризму серед юніорів. У 2015 р – чемпіон України з техніки лижного туризму.

У жовтні 2015 року, після літніх походів, змагань та експедицій, знову почалися тренування в залі. Владислав з першої спроби, після довготривалої перерви, проліз спелеоконтест (30м) за 46 секунд. Тоді й було вирішено, що варто спробувати перевершити діючий на той час рекорд та зареєструвати його під час з’їзду УСА. Трохи більше ніж за два тижні з графіком тренувань два рази на тиждень по три спроби, Владислав встановив результат менше 40-а секунд. Тоді, жартуючи, тренерами було поставлено завдання вийти з 30-ти секунд. Наполегливими тренуваннями Владислава, рубіж у 30 секунд було пройдено ще через два тижні. Виникла ідея зареєструвати його результат, як офіційний рекорд України. Але показувати результат менший ніж 30 секунд вдавалося лише інколи, при ідеально вдалих спробах. Адже в спелеоконтесті результат виступу спортсмена залежить і від тих, хто видає і навантажує мотузку. Тож тренерам необхідно було чітко відчувати ритм рухів Владислава й стати з ним одним механізмом. За тиждень до реєстрації рекорду, Владиславу вдається стабільно показувати результат менше 30 секунд. Найкращим результатом дома, на тренуваннях, був час 25,96 секунди. Завдання вийти з 30-ти секунд із жарту перетворилося в реальність.

Владислав та його тренери висловлюють щиру подяку директорам ЗЦТКЕСУМ Чепі В.І. та ПАДІЮНу Ганущиній С.І. за надану можливість прийняти участь у з’їзді УСА та реєстрації рекорду.

Особлива вдячність Колі Поплавко та його команді „SkyPark” з м. Києва, за ідеально створені умови, а саме побудову жорсткої аркової конструкції, на якій проводили спелеоконтест, та дружню підтримку й атмосферу, а також усім тим хто вболівав за нас.

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Інші види, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Новини України, Спорт, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити