https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Проти повернення Ващука у колективі УжНУ зібрали понад 700 підписів

01.12.2015 - 22:18 | Переглядів: 1085

На спробу Ващука поновитися на посаді ректора УжНУ колектив відреагував понад 700 підписами під зверненням до Квіта та Гриневич. Таку кількість підписів науково-педагогічних працівників було зібрано протягом всього 2-х днів наприкінці тижня, що минув.

vashyk

У відповідь на спроби колишнього ректора Ужгородського національного університету і активного функціонера Партії регіонів Федора Ващука відновитися на керівній посаді у виші, до ректорату УжНУ надійшов ряд відкритих звернень від науково-педагогічних колективів різних структурних підрозділів, адресованих Голові Комітету Верховної Ради України Лілії Гриневич та Міністру освіти і науки України Сергію Квіту.

Підписи у кількості, що суттєво перевищують більшу частину науково-педагогічних працівників найбільшого вишу області, було зібрано протягом всього двох днів: колектив університету справді стурбований появою інформації про судовий позов Ф.Ващука до Міністерства освіти і науки України щодо оскарження його звільнення з посади ректора.

У своїх зверненнях понад 700 науково-педагогічних працівників підтверджують, що на момент оголошення результатів виборів (23 квітня 2014 р.) факт звільнення Ф.Ващука з посади ректора за власним бажанням був загальновідомим, широко оприлюдненим у засобах масової інформації та ніким не оскаржувався.

Ректором ДВНЗ «Ужгородський національний університет» в результаті застосування демократичної та публічної процедури виборів був обраний Володимир Смоланка. Про відсутність підстав сумніватися в легітимності обрання чинного ректора свідчить та обставина, що він одержав беззаперечну підтримку на конференції трудового колективу: «за» – 284 голоси при всього 2 – «проти».

Враховуючи вищенаведене, колектив звертається з проханням до Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністра освіти і науки України проявити принциповість у захисті інтересів Ужгородського національного університету, не допустити ігнорування принципу автономії вузу та створення прецеденту зміни керівництва Університету всупереч прозорій, демократичній та законній процедурі виборів та волі трудового колективу.

Як з’ясувало Закарпаття онлайн, днями у Шевченківському районному суді м. Києва відбудеться третє судове засідання у цій справі.

Свій позов Ф.Ващук обґрунтовує тим, що заяву на звільнення він писав, начебто, під психологічним тиском і погрозами про фізичну розправу з боку «невідомих осіб». При цьому, конкретних фактів про психологічне посягання на його особу, тим більше – про фізичні погрози щодо нього та членів його родини, немає. Бо мітинги студентів і викладачів УжНУ, їх присутність на засіданні Вченої ради, що є дозволеними у будь-якому вищому навчальному закладі, збір підписів за відставку, поширення інформації про ці події у ЗМІ, оприлюднення відкритої відозви викладачів погрозами фізичної розправи не назвеш.

Утім, справжня логіка, на яку спирається колишній активний функціонер Партії регіонів, лежить зовсім не в цій площині. І підтвердженям цьому є сам момент завершення півторарічної паузи Ф.Ващука у подачі позову до Міністерства освіти і науки України.

За цей час Ф.Ващука позбавили виконання обов’язків ректора у Центральноєвропейському університеті у місті Скаліца (Словаччина), де у такий спосіб позбулися “партнера”, котрий з притаманним йому авантюризмом реалізував через освіту проекти, спрямовані на власне збагачення.

Ф.Ващук подав позовну заяву до суду 25 серпня, тобто через місяць після призначення Геннадія Москаля головою Закарпатської ОДА, інформує zakarpattya.net.ua.

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Освіта, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити