https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

З 1 вересня всі учні в школах обов’язково платно харчуватимуться

01.09.2015 - 13:08 | Переглядів: 638

З 2015–2016 навчального року всі загальноосвітні заклади надаватимуть послуги  платного гарячого харчування. Про це вже йшлося навесні. Але на той час потрібно було заново переглядати тендери, укладені з підприємцями – постачальниками такого виду послуг.2 (1)

Тож цього року всі учні, які відвідуватимуть групи продовженого дня, харчуватимуться за кошти батьків. Це стосується саме гарячих обідів та за бажанням підвечірку. Нагадаємо, гарячі сніданки учні початкових класів отримуватимуть безкоштовно. Тобто цей вид харчування оплачуватиме держава. Сніданки вартістю 4 гривні 80 копійок надаватимуться за попередньо узгодженими перспективними меню.

Режим роботи  групи продовженого дня розробляється відповідно до Державних  санітарних  правил  і  норм  улаштування. Необхідність забезпечення обідами випливає з нормативно-директивних документів МОЗ України, в яких зазначено, що учні 1–4 класів мають харчуватися кожні чотири години. Тож дітям, які навчаються в початкових класах і перебувають у школі (на ГПД) до 18.00 або 19.00, потрібно створити умови для дотримання режиму дня, в тому числі організувати прийом гарячого харчування. За попередніми даними, денна мінімальна вартість обіду становитиме 8 гривень 50 копійок.

Читайте також:
На набережній біля 5 школи впало дерево (ФОТО)

Обідати учні почнуть з 1 вересня. Для того, щоб дитина не залишилася без їжі, батьки мали завчасно подати заяву на ім’я директора закладу. Найцікавіше те, що в разі відмови від платного харчування учень не зможе відвідувати ГПД. Далі система буде аналогічною до тієї, що діє в дошкільних виховних закладах. Оплата наприкінці місяця за квитанціями, згідно з кількістю отриманих обідів.

Чи потрібні гарячі обіди й групи продовженого дня? Про це ми поцікавилися в батьків маленьких учнів напередодні 1 вересня.

Крістіна. Син навчається в 3-му класі.

– Мені дуже потрібна ГПД, адже сама виховую сина й постійно зайнята на роботі. До того ж ми російськомовна родина, а уроки виконати треба. Тому легше заплатити за обід і мати спокій: уроки виконані, дитина нагодована, до вечора доглянута.

Вікторія. Донька навчатиметься в 1-му класі.

– Олечка за результатами конкурсу потрапила до одного з НВК міста. У таких закладах навіть не обговорюється, буде дитина обідати чи ні. Тож у мене такого питання не виникало. Отримаємо квитанцію – оплатимо.

Ігор. Донька навчається в 4-му класі, а син – у 2-му.

– Ми багатодітна родина. Виховуємо чотирьох дітей, двоє – школярі, менша донька відвідує садочок, а з найменшим сином дружина перебуває в декретній відпустці. Постійної роботи в мене немає, ходжу на різні підзаробітки. Через певні обставини наша родина не вважається малозабезпеченою, але платити за харчування трьох дітей одночасно у нас не виходить. Тому старша донька забиратиме братика й ітимуть додому, групу не відвідуватимуть і не харчуватимуться.

Нагадаємо нашим читачам, що родини з визначеними державою статусами користуватимуться пільгою на безкоштовне харчування (обід). Для цього потрібно надати відповідний пакет документів. Таким чином безоплатно обідатимуть діти з таких категорій родин: учасників бойових дій у зоні АТО, вимушені переселенці зі Сходу та малозабезпечені сім’ї (при пред’явленні необхідних документів).

Тож скільки разів харчуватиметься школяр, залежатиме від соціального становища родини. Рішення прийматимуть батьки, але передусім вони повинні зважати на інтереси власної дитини.

 Марія КЕСЛЕР

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Місцева політика, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Освіта, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити