https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

В УжНУ відбулося розширене засідання Вченої ради

29.08.2015 - 11:02 | Переглядів: 114

za_pokaznikami_scopus_uzhnu_v_10_ci_kraschih_vuziv_ukrayini_view_full_imageНапередодні нового навчального року в УжНУ відбулося розширене засідання Вченої ради, участь в якій взяли також керівники області та міста. Ректор УжНУ професор Володимир Смоланка привітав присутніх з початком навчання та святами, які відзначає цими днями Україна, та виступив з доповіддю про здобутки вишу за рік і перспективи на 2015-2016 р.

«Навчальний рік, який завершився, був складним, але успішним для нашого колективу, – зазначив ректор. – Рік, який розпочнеться, буде визначальним для нас. У процесі реформування вищої освіти в Україні наш університет не тільки зберіг статус провідного освітнього і наукового центру регіону, осередку культури, громадського життя, учасника формування стратегій розвитку області, Карпатського регіону в цілому, але увійшов до переліку найбільш успішних університетів».

Ректор зауважив, що цьогорічна вступна кампанія проводилася у достатньо складних умовах. Передусім через суттєві зміни у правилах вступу, що нерідко дезорієнтувало абітурієнтів. Ще один фактор, що вплинув найбільше, – загострення конкуренції не тільки між українськими вишами, але й між зарубіжними, які пропонують цілий ряд безкоштовних програм. «Також плинули результати цьогорічного ЗНО. Низький рівень підготовки випускників з точних предметів привів до зменшення популярності фізико-математичних спеціальностей, – прокоментував Володимир Смоланка. – Крім того має місце несприятлива демографічна тенденція в Україні: упродовж трьох років поспіль зменшується кількість випускників загальноосвітніх закладів. Ми зможемо досягти минулорічної кількості випускників тільки у 2021 році».

Читайте також:
В ужгородських школах збільшують кількість учнів у класах

За словами ректора, цілий ряд напрямів в УжНУ зберігають свою популярність. Це географія, журналістика, правознавство, туризм, лікувальна справа та інші. До слова, деякі факультети набрали більше студентів аніж профільні виші України. Зокрема, на спеціальність «стоматологія» вступило більше абітурієнтів, ніж в Одеський та Запорізький медичні університети. За минулий навчальний рік в університеті ліцензовано нові популярні спеціальності: «Готельно-ресторанна справа», «Фізичне виховання», «Міжнародні відносини», «Міжнародна інформація», інші. На всі нові напрямки отримано місця державного замовлення.

«Заповнення обсягів місць держзамовлення виконано повністю, – зазначив ректор. – Зараховано понад 1000 студентів, 142 випускників вступило у Природничо-гуманітарний коледж УжНУ. Більш, ніж 1000 студентів вчитимуться на платній основі».

Серед цьогорічних першокурсників більшість – випускники закарпатських шкіл. Але значна частка – це абітурієнти із західних областей (Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Рівненської), є молодь і з східної України. «Абітурієнти починають орієнтуватися на такий показник як рейтинг університету серед інших вишів України. У зв’язку з цим ми приділяємо велику увагу тому, на яких позиціях УжНУ знаходиться в загальноукраїнських та світових рейтингах, – каже Володимир Смоланка. – Найбільш важливим є Консолідований рейтинг вишів України. Якщо, починаючи з 2008 року, ми не піднімалися вище 41-ї позиції, то за цей рік ми стрімко піднялися на 30-те місце. Цим підтверджено статус одного з найдинамічніших вишів України».

УжНУ покращив за цей рік позиції у всіх рейтингах. Зокрема, за даними Webometriсs УжНУ займає 26-ту сходинку, у Топ-200 вишів України – 39-ту. У Рейтингу відкритості університет піднявся за рік із 45-ої до 18-ої позиції. «Такі досягнення визначають уподобання абітурієнтів, а також є хорошим показником для українських та західних колег для подальшої співпраці», додав ректор УжНУ. Володимир Смоланка проаналізував також свою діяльність по пріоритетах, які були визначені ним при обранні на посаду. Серед перших – «Демократичне і ефективне управління». «Усі рішення Вченої ради, положення, накази ректора публікуються на нашому сайті, вся фінансова діяльність є відкритою, – пояснив Володимир Смоланка. – Активно наповнюються інтернет-сторінки факультетів та кафедр, відновлено роботу Науково-методичної ради УжНУ. Створено Грантовий комітет для координування та менеджменту міжнародних грантів тощо».

Отримано ліцензії з 10-и нових напрямків підготовки бакалаврів та 9-и нових спеціальностей з підготовки магістрів. Зменшене середнє викладацьке навантаження для всіх науково-педагогічних працівників та встановлено обсяги педнавантаження (максимальне навантаження складає 600 годин).

Активно, за словами ректора, ведуться ремонтні роботи та реконструкція окремих корпусів, приміщень, інженерних мереж. Цього року буде встановлено нову газову котельню, замінено водогін у гуртожитках.

Наступний важливий пріоритет розвитку вишу – «Модернізація та конкурентоспроможність освіти». У цьому напрямку прийняті положення, які регламентують організацію навчального процесу, розроблено електронний репозитарій наукових публікацій, встановлено WiFi у Головному лабораторному корпусі УжНУ та на медичному факультеті, об’єднано в єдину швидкісну локальну мережу всі навчальні корпуси. Студенти УжНУ активно беруть участь в академічній мобільності: зокрема, 40 студентів цього року навчалися у Поморській академії, 25 готуються розпочати там навчання у вересні. Підписано 15 угод з європейськими вишами щодо обміну в рамках програми Еразмус+. «Маємо понад 300 студентів-іноземців, 51 з яких отримали дипломи УжНУ. У найближчі місяці студентський колектив поповнять ще 150 вступників з-за кордону», – додав ректор. Вони вивчатимуть не тільки медичну справу, а й інженерну, міжнародне право, міжнародні відносини.

Володимир Смоланка також розповів про досягнення вишу у науці та інноваціях. За рік опубліковано понад 800 наукових статей фахівців УжНУ, 250 з них – у зарубіжних виданнях, видано 25 навчальних посібників. Науковці УжНУ захистили за цей рік 10 кандидатських, 3 докторські дисертації, семеро колег отримали вчені звання професора, 50 – доцента. У виші навчаються 242 аспіранти із 57 спеціальностей (отримано 3 нові спеціальності в аспірантурі і 4 нові в докторантурі). Університет отримав 35 патентів України на винаходи та корисні моделі, створено Науковий парк УжНУ.

«Наприкінці квітня ми створили Міжнародний консорціум університетів. Підготовано вступ до Дунайської конференції ректорів, Європейської асоціації університетів, очікується старт чотирьох проектів за підтримки Норвезького фінансового механізму», – додав ректор. Він також зупинився на соціальному розвитку вишу та громадському житті. Одне із вагомих досягнень у цьому напрямку – реорганізація всіх спортивних споруд в єдиний спортивно-оздоровчий комплекс та відновлення діяльності бази УжНУ «Скалка».

Щодо планів на 2015-2016 навчальний рік, то головною подією стане святкування 70-річчя УжНУ. Продовжить виш також реалізацію вимог нового законодавства про вищу освіту, заплановано відкрити нові спеціальності та кваліфікації, розширювати академічну мобільність студентів. Володимир Смоланка також звернув увагу на те, що про УжНУ дізнаються все більше закордоном через інформацію з англомовної версії офіційного сайту.

Після доповіді ректор УжНУ Володимир Смоланка вручив дипломи щодо присвоєння вчених звань науковцям університету. Привітав учасників зібрання голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, який повідомив: готується нова угода між регіоном та Угорщиною, частина коштів в рамках якої буде скеровано для розвитку університету. З вітальними промовами виступили також мер Ужгорода Віктор Погорєлов та заступник голова Закарпатської ОДА Олександр Петік.

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Освіта, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити