https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Паперові замість пластикових: які клопоти з дипломами виникли в цьогорічних випускників?

30.07.2015 - 18:57 | Переглядів: 717

Випускний без дипломів. Цьогоріч для України це типова ситуація. Згідно із «Законом про вищу освіту», 2015-го випускники українських вузів мали отримати дипломи нового дизайну. Стандарті пластикові документи постановили замінити на паперові.

1

Так Міністерство освіти вирішило зламати державну монополію і в декілька разів здешевити їхню вартість. Якщо раніше виготовленням дипломів централізовано займалася одна приватна компанія, то, за новим законом, університети замовляли їх кожен окремо. Такі інновації призвели до значних затримок у видачі документів. Постраждали від цього студенти, особливо бакалаври. Адже для вступу до магістратури мали пред’явити диплом.

Читайте також:
Провальне ЗНО – 2015

Нові й довгоочікувані

У таку непросту ситуацію потрапила випускниця УжНУ Ніколетта Авашан. Дівчина повинна була отримати ступінь бакалавра після закінчення угорської філології. Відтак вирішила, що продовжить навчання в магістратурі одного з вишів Угорщини. Для цього Ніколетта мала подати всі необхідні документи до 9 липня.

«Я не встигала відправити документи електронною поштою, оскільки до того часу мій диплом із додатком ще не був готовий. Отримала я його тільки 13 липня. Крім того, аби подати документи, їх потрібно перекласти. Затримка диплома спричинила купу паперової тяганини. Бо ж потрібно було довести, що я таки отримала бакалаврський ступінь», – розповіла Ніка.

У схожу ситуацію потрапили ще декілька однокурсників дівчини. Тож студенти написали пояснювального листа в Міністерство освіти та науки Угорщини з проханням продовжити термін здачі документів.

«До нас поставилися з розумінням і пішли на поступки. Термін здачі документів продовжили до 15 липня», – зазначила студентка.

Затримка за реєстраційними номерами

Пояснюючи специфіку цьогорічних змін у системі вищої освіти, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьєл запевнила, що дипломи нового зразка для випускників бакалаврату й магістратури вже видані. Затримка дійсно була й виникла через унікальні реєстраційні номери, котрі видає Міністерство освіти і науки України за допомогою спеціально створеної бази ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази освіти). Серія та номер диплома є основними елементами його захисту. Власне друк дипломів, а перед тим розробка його дизайну належать до компетенції університетів.

«Саме з очікуванням на ці реквізити була пов’язана затримка із видачею дипломів нашим випускникам. Взірці бланків дипломів вчена рада УжНУ затвердила 18 червня, і на початок липня їх уже надрукували, – зазначила Мирослава Лендьєл. – Така ситуація склалася в більшості університетів, які ще знаходяться «в черзі» на формування баз реквізитів для дипломів від «Інфоресурсу». Варто зазначити, що УжНУ відмовився від «пластику»: по-перше, вартість диплома має бути меншою, аніж 34 гривні, по-друге, у європейських країнах, до стандартів освіти яких ми прагнемо наблизитися, складно знайти такий дизайн документа».

Нові дипломи не всім до смаку

Студенти УжНУ по-різному відреагували на ситуацію, яка склалася. Одні з обуренням, інші з розумінням. Комусь до вподоби новий дизайн дипломів, іншим – не дуже. Зійшлися на тому, що єдиний мінус такого документа – він швидко втрачатиме зовнішній вигляд. Тож доведеться його ламінувати. А за цю послугу випускники заплатять уже з власної кишені.

У Міністерстві освіти запевняють, що в Європі дипломи різного дизайну, адже там усе-таки цінують знання, а не матеріал, із якого вони виготовлені.

«Якщо подивитися на дипломи іноземних університетів, то пластикових ви ніде не побачите, використовуються різні форми документів, але пластик – це дуже унікальний український винахід», – пояснила українським ЗМІ ситуацію з новими дипломами заступник першого міністра освіти Інна Совсун.

Відтак у Міністерстві повідомили, що затримка з виготовленням дипломів бакалавра не привід не подавати документи до магістратури. У навчальних закладах повинні приймати довідки, якщо видача диплома затримується.

Шукай свій диплом на «Інфоресурсі»

Аби заспокоїти випускників, на сайті inforesurs.gov.ua відкрито сервіс перевірки документів, отриманих випускниками навчальних закладів у 2015 році. Для цього потрібно зайти на сайт та заповнити поля для обробки запиту для отримання інформації.

У разі, якщо документ не зареєстровано в ЄДЕБО, випускнику слід звернутися до адміністрації вишу, аби той верифікував видані документи.

Із вищесказаного зрозуміло одне: ніякий дизайн диплома не замінить багаж знань, одержаних за роки навчання. Безперечно, для випускника важливо вчасно отримати документ, особливо якщо плануєш продовжити навчання.

Більшість студентів і випускників схиляються до думки, що затрати на виготовлення документа мають бути мінімальними. А на новому місці навчання чи роботи оцінюватимуть не красу диплома, а розум випускника.

Христина БІКЛЯН

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Новини України, Освіта, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити