https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Юні мукачівці подорожують рідним краєм

06.07.2015 - 16:44 | Переглядів: 391

12Літо у розпалі! Знову мчить до нас до Воловця ранкова електричка. У вагоні – яблуку нема де впасти. Одні поспішають на ягідні плантації Боржавської полонини, де триває сезон збору яфин, інші – туди ж, але у туристичні походи.

Юні мукачівці з величезним задоволенням подорожують рідним краєм, адже канікули – найкраща пора побачити гори у всій красі, не загубивши нічого. Природа Закарпаття багатолика – тут і густі ліси, і стрімкі ріки, і круті височини, і безмежна рівнина. У всякої місцевості – свої переваги. А похід – це шанс побачити і відобразити в пам’яті і на фотоапарат найчудовіші моменти, отримати вражень, яких вистачить на цілий навчальний рік.

У черговій подорожі вихованці КСО «Товариш» – учні першої, другої, одинадцятої, тринадцятої загальноосвітніх шкіл та гімназії, познайомилися з однією із сторінок історії Закарпаття середини минулого століття. Маршрут розпочався від залізничної станції Яблунів, що знаходиться в 50 кілометрах на північ від Мукачева. Назва села, кажуть, пішла від великого яблуневого саду, який в цьому райському куточку посадили перші поселенці. У 1872 році підчас будівництва залізної дороги до Львова більшу частину того саду поглинула залізниця (мадярською Яблуново – Олмозев, що означає яблунева поляна).

На південній околиці села, від впадіння у Вічу потічка Студенчик і аж до Заньки, доживають свій вік уламки Лінії Арпада. Під час Другої світової війни її спорудили угорці з метою утримання анексованих ними земель Карпатської України. Найпотужніші для свого часу споруди: ДОТи та протитанкові тетраедри, сьогодні – звичайні руїни в долині річки та посеред старого лісу.

Від магазину в центрі села в напрямку на захід підіймаємося не дуже крутим, але затяжним підйомом, який через луки виводить нас спочатку до кромки лісу на Плаю (617 м), а потім лісовою дорогою з синім туристичним маркуванням – на полонину Бозьово. Ще через кілометр, проминувши кошару вівчарів, підіймаємося на однойменну вершину (1095 м) – “Божу Гору” (можливо саме так трактується назва Бозьово). Підйом від залізниці тривав 2 години.

З вершини відкривається захоплююча кругова панорама: на сході небо підпирають Стій та Темнатик, на північному заході гострим шпилем височіє Пікуй, ліворуч від нього обрій закривають полонини Руна та Остра. В інших напрямках – безкрайнє море менших гір аж до Мукачева на півдні, та Львова на півночі. Бозьова – чудовий природний спостережний пункт. Внизу як на долоні видно і Воловець, аж до Скотарського перевалу, і Верб’яж з Верецький перевалом, і Нижні Ворота та Жденієво.

Оглянувши все цікаве, відзнявши серії чудових знімків і відпочивши, спускаємося з вершини в напрямку Воловця спочатку полониною, тоді лісом. На північному схилі можна побачити залишки одного з головних на Лінії Арпада спостережного пункту, лінії траншей у дві-три смуги оперізують полонину. Звідси до штабу угорської військової частини, що розміщувалася в Підполоззі, було прокладено кабелі телефонного зв’язку. Село добре видно ліворуч у долині Латориці.

Стрімким спуском перші метрів 200-300 долаємо лісом навпростець. Невдовзі виходимо на хорошу дорогу з біло-жовтим маркуванням. Подальший шлях до Воловця йде легко і переважно вниз. Проходимо декілька свіжих вирубок і велику мальовничу галявину. Долаємо траверсом Гимбу (844 м) і хребтом Кичера виходимо на перевал Менчил (618 м).

У чудовому настрої та з незабутніми враженнями закінчили 18-кілометровий, майже 7 годинний похід у центрі Воловця. Попереду – нові подорожі, нові знання та друзі.

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Інші види, Новини Закарпаття, Новини Мукачева, Спорт, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити