https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Кунг-фу і багаторічний шлях до досконалості потужного ужгородця

22.05.2015 - 13:11 | Переглядів: 615

Бандура 1Саме на такий шлях постійної праці над собою став свого часу житель Ужгорода Шандор Бандура. За національністю він словак. Народився в 1941 році в Чехословацькій Республіці, а пішов до школи за Радянського Союзу. Першими пристрастями Шандора були футбол і загально-фізичні вправи найширшого діапазону. Якось його дитячо-юнацька команда грала на першості на «Спартаку», де він побачив можливість записатися на бокс, що й зробив негайно. Це було фактично першим етапом для приходу в кунг-фу, аби стати неформальним лідером цього стилю в славетному місті над Ужем.

Боксер Чулак-бачі вчив усіх пристрасно й цікаво. Потім на зміну йому прийшли молодші та дуже відомі в школі боксу Закарпаття тренери Степан Врабель і його тезко Вереш.

– Більше всього тренувався в Степана Врабеля, – згадує ветеран спорту, активний спортсмен і пропагандист різних «сталевих» видів спорту Ш.Бандура.

Читайте також:
На Закарпатті медики-спортсмени змагатимуться у 14-ти видах спорту

Долучився й до бойового самбо, що культивувалося в спортивному товаристві «Динамо». У доброму спортивному гарті і був призваний в армійські ряди. Спершу служив у спортивній роті в Азербайджані. Але після першості дивізії з боксу не дав наступати з нахабними претензіями на себе боксерам-азіатам і вступив у завзяту та чесну бійку. Азіати заплатили кому потрібно, а слов’янин, як і належить, залишився в дурнях. Через те спортивну роту ненавмисно покинув і ввійшов до лав повітряних десантних військ. У 1965 році звільнився в запас, а в спорті прилучився до боротьби, бо ж у «Динамо» познайомився з тренером і переможцем всесоюзних першостей із вільної боротьби та дзюдо Аркадієм Замлинським. А з тим працювати було і цікаво, і повчально.

Відтак у трудовому життєписі Ш.Бандура став на довгий – 42-річний – шлях у пролетарському середовищі. Трудився автослюсарем в АТМП, мав численні нагороди за успіхи в праці. Однак не полишав занять бойовим самбо, поглиблюючи навики, принесені з десанту. Виступав і з лижного спорту, багатоборства ГПО. Почав, крім усього, засвоювати й карате, кунг-фу. Прагнення до самовдосконалення в спортивних колективах прийшло, очевидно, через те, що Сашко Бандура був найменшою, 12-ю дитиною в родині.

Водночас з’явилося захоплення літературою. Адже покохав Ольгу, студентку-філолога Ужгородського університету. Затим одружилися. Найбільше любить за передану глибину пізнання життя Тараса Шевченка та Максима Горького.

Крім праці на виробництві, загартований спортсмен, котрий був для молоді лідером, улітку виховував підростаюче покоління у військово-спортивному таборі в Анталовцях на Ужгородщині. Досі пам’ятає про всі настанови, які давав молоді в теорії й одразу на практиці.

Нині веде індивідуальний стиль оздоровчого життя, тренується зранку в стилі кунг-фу, заходить у спортзал до пані Штанги, відпрацьовує удари, захвати в пластичному рукопашному бої, цікавиться новою літературою з бойових мистецтв. І з усього видно, що 74 років – це чиста дрібниця.

– Щодня почуваюся просто чудово, – говорить Ш.Бандура. – Інакше й не повинно бути, по-іншому думати не рекомендую нікому. Особливо моїм учням. Від твоїх думок залежить і здоров’я, і свіжий гомеостаз організму, і чистота мислення.

А щодо пролетарського минулого, якому було віддано зі спокоєм і задоволенням стільки років, висловлюється таким чином:

– Пролетаріат може піднятися на новому рівні. Він того вартий. Але вже без політики та гегемонії. Просто за словом Біблії трудові люди мають переступити через жадобу наживи, яка охопила суспільство, а відтак неспинно йти до ліпшого. На жаль, тепер, що не день, крокуємо лише до гіршого. Та це, вірю, минеться. І то в недалекому часі.

…Я йому не став заперечувати.

Василь ЗУБАЧ

На знімку: Шандор Бандура з дружиною Ольгою

 

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Інші види, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Спорт, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити