https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Науковці кафедри фінансів і банківської справи УжНУ виходять на міжнародний рівень науково-дослідницької роботи

07.05.2015 - 12:16 | Переглядів: 641

6Наприкінці квітня науковці кафедри фінансів і банківської справи економічного факультету УжНУ провели І Міжнародну науково-практичну конференцію «Фінансово-кредитна система: вектор розвитку для України». У конференції взяли участь близько 200 науковців та практиків з 58 вітчизняних науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів, державних та місцевих органів влади, фінансових установ, а також 16 вчених із-за кордону, зокрема, Угорщини, Білорусії, Німеччини, Польщі, Словаччини, Литви.

Сучасні завдання на шляху інтеграції України в європейський і світовий фінансовий простір потребують перегляду ролі науки та університетської освіти у формуванні основних параметрів інтелектуального, соціального та наукового потенціалу інноваційного розвитку економічної системи держави та його базового структурного елементу — фінансово-кредитної системи.

А тому організатори конференції мали за мету обмін інформацією, досвідом та результатами наукових досліджень з проблемних питань розвитку фінансово-кредитної системи України; пошук шляхів впровадження наукових напрацювань, інноваційних ідей та зарубіжного досвіду щодо удосконалення напрямків реформування фінансової політики на державному та регіональному рівнях.

Під час відкриття на проблемах фінансової системи України закцентувала модератор конференції, доцент кафедри фінансів і банківської справи, к.е.н. Ніна Пойда-Носик, яка зазначила, що одним із недоліків сучасної економіки є слабкість фінансово-кредитного сектору, що потребує кардинальних підходів та механізмів по його оздоровленню.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор УжНУ Володимир Смоланка, голова Закарпатської обласної ради, випускник кафедри фінансів Володимир Чубірко, декан економічного факультету, к.е.н., доцент Віталій Сержанов, директор Закарпатського регіонального центру соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України, к.е.н, доцент Степан Сембер та директор департаменту фінансів Закарпатської ОДА Петро Лазар. Відео-привітання надійши від Голови Ради Асоціації українських банків, народного депутата ВР України Станіслава Аржевітіна, професора Білоруського державного аграрного технологічного університету Тетяни Тетеринець та професора Йожефа Лучака з факультету права та адміністрації Університету ім. Адама Міцкевича в Познані (м. Познань, Республіка Польща), які щиро привітали учасників конференції та побажали плідних наукових дискусій.

БезымянныйІніціатор і організатор проведення конференції – завідувач кафедри фінансів і банківської справи УжНУ, к.е.н., доцент Віра Варцаба, розпочинаючи пленарне засідання у своїй доповіді відмітила, що сьогодні науковці повинні стати основним рушієм економічного розвитку країни, зв’язною ланкою між владою і бізнесом, оскільки бачить у багатовекторній фінансово-економічній кризі України проблему відсутності співпраці як між всіма гілками влади, так і незадовільну співпрацю між владою, бізнесом і наукою.

З цією метою кафедра фінансів і банківської справи виробила план дій, серед яких – розроблення нової парадигми підготовки фахівців в контексті реалій і викликів суспільства; формування якісного кадрового резерву з використанням потенціалу Центру кар’єри при УжНУ; створення системи навчання і поширення фінансової грамотності шляхом організації і проведення олімпіад, конкурсів, семінарів, тренінгів; участь у розробці стратегічних планів та програм соціально-економічного розвитку держави та регіону.

2На пленарному засіданні також виступили завідувач кафедри фінансів інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», д.е.н., професор Ігор Алєксєєв, завідувач кафедри фінансів та фінансово-економічної безпеки Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ НБУ, д.е.н., професор Богдан Пшик, голова ради територіального відділення “АППУ” доцент кафедри адміністративного і фінансового права юридичного факультету Марта Волощук.

Жваву дискусію викликали наукові доповіді директора інституту післядипломної освіти ДВНЗ «Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу», д.е.н., професор Віктора Петренка, декана факультету міжнародних відносин Економічного університету в Братиславі, д.е.н., професора Людмили Липкової, професора кафедри автоматизованих систем і моделювання в економіці, д.е.н., академіка АЕН України Павла Григорука, к.е.н., доцента кафедри фінансів і банківської справи Володимира Височанського, професора, завідувача кафедри фінансів Кошицького технічного університету Юрія Газди. Важливими і цікавими з наукової та практичної зору були також доповіді й інших науковців – д.е.н., проф. Скворцова І.Б. (НУ «Львівська політехніка»), к.е.н., доц. Бутурлакіної Т.О. (Ужгородський національний університет), к.е.н., доц. Чепелюк Г.М. (Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ), ст.викл. Гунька М.М. (Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ), к.е.н., доц. Бачо Р.Й. (Закарпатський угорський інститут ім.Ф.Ракоці ІІ).

По завершенню конференції було запропоновано основні висновки та рекомендації, які прозвучали у доповідях та їх обговоренні, відобразити як основу резолюції конференції. Схваливши основні результати наукових досліджень, зібрання відзначило їх актуальність, новизну, наукове та практичне значення.

Основним результатом міжнародної конференції є досягнення згоди про майбутню співпрацю між вишами, як національними, так і зарубіжними, у сфері наукової, педагогічної, інноваційної діяльності. Зокрема, вже підписані меморандуми про співпрацю з Університетом економіки у Братиславі (Словаччина), та Вищою школою бізнесу Національного університету Луїса (м. Новий Сонч, Польща). Підписаний договір про співпрацю з Вищою школою міжнародного підприємництва (м. Пряшів, Словаччина). На етапі підписання знаходиться також договір з Інститутом Фасиліті Менеджменту (м. Берлін, Германія). Свої наміри про подальшу співпрацю підтвердив також представник Кошицького технічного університету Володимир Газда.

За результатами конференції кафедра випустила Збірник матеріалів І Міжнародної науково-практичної конференції «Фінансово-кредитна система: вектор розвитку для України», в який ввійшли всі тези доповідей та основні наукові здобутки учасників конференції. З матеріалами конференції науковці, практики та всі зацікавлені особи зможуть ознайомитися у провідних вітчизняних бібліотеках.

994

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Освіта, Польша, Словаччина, Угорщина, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити