https://rx.ua

Переходьте на наш новий сайт

ko.net.ua

Поляки охоче працевлаштовують закарпатців та одружуються з нашими жінками

24.04.2015 - 20:26 | Переглядів: 1086

22a5d05966cf5a8b504e874485ff43a41423155518Зловив закарпатець золоту рибку. Рибка просить чоловіка відпустити її в море, за це обіцяє виконати будь-яке його бажання. «Хочу, аби на цьому березі був 20-поверховий будинок і ми двоє з кумом штукатурили його», – скромно попросив чоловік у рибки-чарівниці.

У цьому анекдоті увиразнюється якнайкраще менталітет закарпатців: аби була робота. А якщо буде робота, то будуть і гроші, і можливість одягнути-взути-вивчити дітей, придбати авто, звести власну оселю.

Закарпатці в усі віки, в усі часи криз (економічні кризи останніми роками доволі часто владарюють на Срібній Землі) не чекають манни небесної, а закочують рукави – і вперед до праці. Золоті руки наших людей розбудували не тільки Москву, Санкт-Петербург, Казахстан, Чехію, Америку. Європейці похилого віку, особливо немічні, інваліди, продовжують жити повноцінним життям саме завдяки турботі дбайливих закарпаток, які доглядають їх по-материнськи.

Читайте також:
Закарпатці їдуть в Будапешт прямим рейсом

Останнім часом заробити копійку для громадян України в рідній державі стало великою проблемою – підприємці згортають власну справу, їхні багаторічні працівники стають безробітними. До того ж інфляція ніяк не може «насититися» гривнею: з’їдає її і зуби не ламає. Питання: «Де можна заробити?» набуло актуальності, як ніколи. «У Польщі», – така буде відповідь багатьох.

55-річний іршавчанин Василь Савко більшу частину свого життя батрачить

– Умію багато чого: будувати, шпаклювати, виготовляти й установлювати жерстяні вироби, проводити зварювальні роботи, – чоловік загинає пальці. – Їздив на заробітки із родичами, односельчанами в різні області України, в Москву. В столицю Росії – добрих 15 років. Як бляхар заробляв добре. Але міліція завжди полювала на наших заробітчан. Ти показуєш їм усі документи на роботу, а вони кажуть, що папери недобрі. Якщо не заплатиш, то відвезуть у каталажку. Заробітки в Росії стали невигідні – значні витрати, а оплата невелика. Декілька разів їздив у Польщу, документи на легальне працевлаштування робив через агентство в Ужгороді. Ось і сьогодні здав відповідні папери на робочу візу в Польщу. Трохи занепокоєний, бо моя черга аж у липні. Але чекатиму, бо поляки добре ставляться до закарпатців, у них говорять майже так, як і в нас, тому мовних проблем нема, та й їжа там недорога.

Олена Пелех, директор кадрової агенції з працевлаштування за кордоном, підтверджує, що поляки охоче працевлаштовують закарпатців, до того ж радо одружуються з нашими жінками.

– Ніхто не їде на заробітки від хорошого життя, – зауважує Олена Михайлівна. – Люди хочуть заробляти, вчити дітей, платити за комуналку. У зв’язку з важкою економічною ситуацією в Україні, кількість бажаючих виїхати за кордон на роботу значно збільшилася – втричі від вересня минулого року. А країн, які приймають наших людей, стало менше. Чехія не надає робочі дозволи з 2008-го. Словаччина робить їх, але дуже мало, і то тільки лікарям. Останнім часом до Росії не відправляємо людей з принципу. Зараз є ще можливість поїхати на заробітки до Литви, але ця країна приймає лише будівельників за робочими польськими візами. Залишилася тільки сусідня Польща. Роботодавці задоволені нашими клієнтами, але випадки бувають різні. У листопаді поїхали два хлопці на польську фірму. Там напилися, побилися до крові, приїхала поліція. І роботодавець по телефону сказав нам усе, що про нас думає. Але потім узяв від нас людей ще.

У цей момент пані Олені телефонують. Вона просить призупинити нашу розмову, бо це роботодавець із Польщі.

– Порівняно з минулим роком оплата зменшилася, але робота є. Польща розвивається, як Китай. Проте в деяких наших краян рожеві окуляри: вони думають, що в Польщі можна заробити в місяць тисячу євро й більше. Це неправда. Реально будівельники отримують по 900 доларів, жінки – по 600, максимум 700, якщо фізично витривалі. Аби ці гроші заробити, жінка мусить працювати 12 годин на добу, будь то робота на кондитерській фабриці чи в грибних теплицях або готелі.

– На який термін надається робоча віза?

– Перша – на півроку. Якщо роботодавець продовжує її, то наступна – від року до трьох. Тоді вже надається карта на «бит», себто дозвіл на проживання. Багато закарпатських жінок-заробітчанок вийшли заміж за поляків, там залишилися жити.

Те, що наші клієнти мусять чекати черги три місяці на оформлення робочої візи, не є нашою примхою та виною. Це залежить від Польського консульства й візових центрів. Візові центри є у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді. Всі вони належать до Львівського округу. Щоб подати документи на візу, ви повинні мати талончик від електронного запису візового центру в Ужгороді. Талончик ми вам можемо дати лише тоді, коли нам його викине консульство. А поляки самі виставляють дати, аби одразу багато людей не їхало до них.

– Чи є обмеження та відмови в робочій візі?

– Консульство може не відкрити візу без будь-яких підстав. На аркуші пишуть всім однаково: «Ви надали недостовірні дані». У таких випадках ми повторно подаємо документи на відкриття візи клієнту за наш рахунок. На Польщу дуже мало відмов – 0,5 відсотка.

Є і вікові обмеження. Для чоловіків до 60 років, для жінок – до 45. Старшим важче, але ми відправили навіть 61- та 65-річних жінок. І вони працювали, як молоді. Всі були задоволені: і роботодавці, і заробітчанки.

Тетяна ГРИЦИЩУК

Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

З категорій: RSS, Івано-Франківськ, Львів, Новини Іршави, Новини Закарпаття, Новини Ужгорода, Новини України, Польша, ЯНДЕКС.

Поділитись у соціальних мережах

Ми в соцмережах:
Twitter | Facebook | ВКонтакте | Одноклассники | Youtube

Коментарі закриті.

Правила сайту
На сайті забороняються:
Заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу чи до захоплення державної влади; заклики до зміни адміністративних меж чи державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України;
Заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель та споруд, насильного виселення громадян; заклики до агресії або розв'язання військових дій;
Розпалювання расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі;
Прямі або дотичні образи будь-кого, зокрема політиків, чиновників, журналістів, авторів статей та інших учасників ресурсу, в тому числі за національну, етнічну, расову, політичну або релігійну приналежність;
Маніпуляція суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
Розголошення особистої інформації будь-якої особи без її відома і попереднього дозволу;
Флуд, Флейм, Нецензурна лексика, Рекламно-комерційний текст, Особиста інформація;
Будь-які інші дії, що забороняються законодавством України.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Карпатський Об’єктив» залишає за собою право вилучити повідомлення, яке суперечить правилам.Закрити

Цікаве

Анонси подій

Відеоновини

Відео з нашого каналу Youtube

Блоги

Погода

Фотоновини

Акція пам’яті в Ужгороді за загиблими студентами з Індії. ФОТО

У Мукачеві визначили переможців 22 чемпіонату світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Депутати від КМКС перейнялася долею вітчизняного виробника сокової та овочевої продукції на Берегівщині

У суботу відбувся весняний чемпіонат Закарпатської області з легкоатлетичного кросу. ФОТО

На Ужгородщині розташована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція. ФОТО

Керівництво регіонального сервісного центру (РСЦ) МВС в Закарпатській області ухвалило рішення про щомісячні особисті виїзні прийоми громадян

"Ворота" Закарпаття під охороною поліції. ФОТО

Закарпатська Джесіка «винюхала» у автомобілі словака небезпечний вантаж. ФОТО

Все, що залишилося від готельного комплексу на Свалявщині. ФОТО

Ужгородське «ханамі» у розпалі! ФОТО

Мережу взірвав перший український електромобіль Synchronous. ФОТО

Хустський парк відпочинку готується до відкриття. ФОТО

Легендарний Синевир — найбільше гірське озеро України. ФОТО, ВІДЕО

В Ужгороді з квітів висадили герб міста. ФОТО

Хустський замок оздоблюватиме табличка з ім’ям Ференца Келчеї. ФОТО

Засідання сесії Хустської міської ради розпочалося дебатами та бойкотом. ФОТО

Закарпатські боксери готуються до Чемпіонату України. ФОТО

Ужгородців «учили» якісно керувати своїми будинками. ФОТО

В Ужгороді затримали «перевізника» з контрабандою в запасці.ФОТО

У Мукачеві урочисто відкрили 22 чемпіонат світу зі слідової роботи службових собак. ФОТО

Передплатний індекс газети "Карпатський Об'єктив": 86029

Закрити